Hitachi pengeszerverek Xeon és Itanium 2 processzorokkal
A Virtage technológiával kombinált BladeSymphony pengeszervert a Hitachi Ltd. leányvállalata, a Hirachi America Ltd. jelentette be. Az új termék a Hitachi BladeSymphony sorozat legújabb tagja, amely vállalatosztályú adatközpont funkciókkal rendelkezik, és magába foglalja a Virtage beágyazott virtualizációs jellemzőket, amelyet a szoftver megoldások széles választéka támogat. A virtuális számítógép-képesség csökkenti a költségeket, ugyanakkor növeli a menedzselhetőséget és a teljesítményt.
A Virtage technológiával kombinált BladeSymphony tartalmazza még a különleges penge SMP (szimmetrikus multiprocesszoros) belső összeköttetés technológiát, amely növeli a méretezhetőséget, és lehetővé teszi, hogy a felhasználók több pengét konfigurálhassanak egyetlen rendszerben. A Virtage technológiával kombinált BladeSymphony Észak-Amerikában januárban lesz kapható. Az első vásárlók egyike a Stanford Egyetem CBRL (Cardiovascular Biomechanics Research Laboratory) egysége.
A BladeSymphony pengék kétmagos Xeon, illetve kétmagos Itanium 2 processzorokat tartalmaznak. A rendszer különlegessége, hogy 32/64 bites Xeon lapka- és 64 bites Itanium 2 processzoralapú pengék egy 10U (44 mm) magas házban vegyesen használhatók.
A Japánban 2006. augusztusban bevezetett rendszer első hivatalos bemutatója Észak-Amerikában az Intel IDF 2006 ősz fejlesztőkonferencián volt. A forrócserés pengék Windows és Linux operációs rendszer felügyelete alatt futhatnak. Az új pengeszerverekben használt kétmagos Intel processzorok magukba foglalják az Intel VT (Intel Virtualization Technology) megoldást, amely megengedi, hogy a felhasználók kombinálják a különböző pengéket és méretezhessék a rendszert. A legnagyobb teljesítményű, virtuális képességekkel rendelkező BladeSymphony pengék a kétmagos Intel Itanium 2 9000 sorozatú mikroprocesszorokon alapulnak.
Az áttörő teljesítményű technológián alapuló Virtage BladeSymphony szerverek megoldják a méretezhetőséget vállalatosztályú méretben. A rendszer egy SMP architektúrában különleges hátlapot használ, amely megengedi több penge összekapcsolását egyetlen fiókban. A kétprocesszoros (4-utas) Itanium processzoros pengékkel a BladeSymphony két nyolcprocesszoros (16-utas) szerverig méretezhető egyetlen 10U (44 mm) magas fiókban. Ez a megoldás csökkenti a szerver helyfoglalását és energiafelvételét.
Kapcsolódó cikkek
- Sun pengeszerverek Intel processzorokkal
- IBM pengeszerverek kisvállalkozásoknak
- Egymás plazma paneljeit kínálja a Matsushita és a Hitachi
- Az IBM és a HP uralja a szerverpiacot
- Következő generációs Unisys szerverek többmagos Intel processzorokkal
- Jönnek a 65nm-es nagy teljesítményű szerver CPU-k
- Következő generációs IBM Unix szerverek kedden
- Első IBM Power6 tesztek
- 200 gigás Blu-ray lemez
- Új Intel szerver-processzorok és árcsökkentés
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.
Magyarországon az első brownfield megközelítésű RISE with SAP bevezetést hajtották végre sikeresen az Alteonál
Az Alteo Nyrt., Magyarország vezető megújulóenergia vállalata, sikeresen befejezte az SAP S/4HANA vállalatirányítási rendszer bevezetését. A projekt mindössze kilenc hónap alatt valósult meg, elsőként alkalmazva Magyarországon a RISE with SAP projektvezetési csomagot a barnamezős átálláshoz.