SOA Technológiai Központ a Debreceni Egyetemen
Az Alerant Zrt. a termékek használatához, a szükséges technológiai ismeretek elsajátításához ingyenes szakmai támogatást nyújt. Folyamatos online és telefonos tanácsadást biztosít az eszközökhöz kapcsolódva, az érdeklődők az egyetemen tartott klubnapjain is feltehetik kérdéseiket. A tanszék oktatói, demonstrátorok, PhD hallgatók ezen kívül térítésmentesen vehetnek részt az Alerant BEA-tanfolyamain.
Az Alerant bekapcsolódik a tanszéken folyó oktatásba is. Mint dr. Juhász István adjunktus elmondta, az egyetem számára nagyon fontos, hogy a hallgatók értesüljenek az aktuális technológiai tendenciákról, üzleti elvárásokról, praktikus, gyakorlati ismeretekhez jussanak a nagyvállalati informatika – J2EE-fejlesztések, SOA-infrastruktúrák kialakítása és működtetése – terén.
A Debreceni Egyetem és az Alerant célja a hosszú távú kapcsolat kiépítése, melynek első lépése a SOA Technológiai Központ létrehozása volt - hangsúlyozta a bejelentés kapcsán Szabó Tamás, az Alerant Zrt. ügyvezető igazgatója. „Az egyetem és mi is fontosnak tartjuk, hogy minél átfogóbban ismertessük meg a hallgatókat a piaci elvárásokkal és lehetőségekkel, így növelve esélyüket a számukra megfelelő munka és munkahely megtalálására.
Kapcsolódó cikkek
- Kiemelkedően jó Grepton eredmények a Microsoft támogatási pályázatán
- Eseményvezérelt SOA
- Következő generációs CRM a felsőoktatásnak
- GTS-Datanet pályázat a jövőről, diákoknak
- SharePoint portál az ELTE-n
- A NetAcademiával képezteti leendő tanácsadóit a Microsoft
- ECDL a szakképzésben - kölcsönös átjárhatóság
- Elektronikus tananyag-piactér és a digitális könyváruház indul
- Webfejlesztői verseny Microsoft platformon
- Cell Broadband Engine technológia oktatása a BMF-en
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
Globális adózási jövőkép: Paradigmaváltás az ENSZ kezdeményezésében?
A nemzetközi adózás szabályrendszerében jelentős változás közeleg: az ENSZ új adóügyi keretegyezményen dolgozik, amely az OECD jelenlegi reformjaitól eltérő módon kínálna megoldásokat, különös tekintettel a fejlődő országok érdekeire. A tervezett rendszer átfogó célja, hogy a multinacionális vállalatokat és vagyonos magánszemélyeket is érintő, méltányosabb és átláthatóbb globális adózási környezetet teremtsen. Vajon milyen hatással lesz mindez a digitális gazdaságra, és hogyan befolyásolja majd a már bevezetés alatt álló globális minimumadót?
Az LG ismét a TOP 100 márka között
Az LG Electronics (LG) jelentős előrelépést tett a globális piacon innovatív márkastratégiájával, ennek köszönheti, hogy ismét a legkiemelkedőbb globális márkák között szerepelhet.