Bűnbandák diákokat toboroznak a világhálón
A McAfee szerint a diákok komputeres vírusprogramokat írnak, belépőkódokat lopnak el, és pénzt mosnak a több milliárd dollárra tehető iparágban, amely manapság már jövedelmezőbb, mint a kábítószer-kereskedelem.
A bandák taktikája erősen emlékeztet arra, ahogy a szovjet ügynökök kereskedelmi konferenciákon, egyetemeken toboroztak szakértőket a hidegháború időszakában - állítja a jelentés.
A szervezett bűnözők kevesebb szakértelemmel és hozzáféréssel rendelkeznek a világhálós bűncselekmények elkövetéséhez, de van pénzük ahhoz, hogy megvegyék azokat az embereket, akik helyettük elvégzik ezt a munkát.
Kelet-Európában egyeseket a magas munkanélküliség és az alacsony bérek miatt tudnak az internetes bűnözésre rábírni. A hackerek olyan számítógépes vírusprogramokat készítenek, amelyek számítógépek millióit megfertőzve titkos információkat tárnak fel, vagy nem kívánt levélszemetet küldenek. A kémprogramok pedig a hitelkártyák számait és más személyes információit lesik ki, amit aztán csalók használnak fel. A bűnözők az interneten keresztül, a szociális segítőhálózatok adatbázisaiban pásztázva, emberek fotóihoz és személyes adataihoz jutnak hozzá. A megszerzett információkkal jobban kiválaszthatják támadásaik célpontját, és a hamis elektronikus levelekkel kicsalhatják az emberek hitelkártyáinak belépőkódjait. Hackereket bérelnek az üzleti kémkedésre is, ami egyre nagyobb üzletet jelent - írta jelentésében a McAfee.
Az informatikai cég jelentését az amerikai Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) és európai titkosszolgálatok anyagaira alapozta.
Kapcsolódó cikkek
- Világméretű zombitámadás
- A céges adatok fele laptop-lopás és hanyagság miatt vész el
- Felhasználói adatokat loptak a PirateBay-ről
- Meghekkelt Vista DreamScene funkció
- A vállalati csaló profilja
- A Windows-frissítőt használják ki hackerek
- Feltörték a Citibank billentyűzet-titkosítását
- Állítólag 5 millió e-mail tűnt el a Fehér Ház hivatalos levelezéséből
- Javítatlan Windows DNS hibával élnek vissza
- Nulladik napi támadásra figyelmeztet az F-Secure
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.