Közgyűlést tart a Magyar Telekom
A közgyűlési előterjesztés szerint az osztalékot 2007. január 12-től fizetik ki a részvényeseknek.
A társaság, bár az ősz folyamán is tett rá kísérletet, korábban azért nem tudta lezárni könyveit, s megtartani a 2005. évet lezáró rendes közgyűlést, mert a montenegrói leányvállalatánál vizsgálat folyt két tanácsadói szerződés kapacsán.
A Magyar Telekom a közgyűlés meghívójának kiadásakor közölte: bár a vizsgálat még nem zárult le, a vizsgálatot folytató független cég által tett megállapítások és következtetések alapján a montenegrói szerződéseket nem teljes egészében a vállalati előírásoknak megfelelően kötötték. Ezen felül a vizsgálat során nem sikerült elégséges bizonyosságot szerezni afelől, hogy a pénzéért a társaság megfelelő értéket kapott.
A Magyar Telekom 2005. évi gyorsjelentése a szerződések közül kettőt - 1,1 milliárd forint kifizetést - aktivált költségként tartalmazott. A vizsgálat megállapításai alapján a társaság megváltoztatta ezen szerződések számviteli kezelését és ezeket a kifizetéseket költségként számolta el, szintúgy az ezekhez kapcsolódó 0,2 milliárd forint esetlegesen felmerülő adófizetési kötelezettséget. Mindez az egyéb működési költségek 1,3 milliárd forintos növekedéséhez vezetett.
A különböző változások együttes hatása miatt a 2005. évre vonatkozó Nemzetközi Pénzügyi Jelentési Szabványok (IFRS) szerinti konszolidált működési eredmény a gyorsjelentéshez képest 1,776 milliárd forinttal 133,388 milliárd forintra csökkent, a nettó eredmény pedig 1,564 milliárd forinttal 78,564 milliárd forintra mérséklődött.
A társaság korábban közölte azt is, hogy már bevezetett bizonyos helyesbítő intézkedéseket a tanácsadói szerződések megkötésére vonatkozó ellenőrzési folyamatainak fejlesztésére, ideértve egy új irányítási modell bevezetését, a Crnogorsi Telekom igazgatósági tagjainak leváltását, illetve a vizsgálatok akadályozása érdekében adatok megsemmisítését kezdeményező dolgozók munkaszerződésének felbontását.
A Magyar Telekom igazgatósága korábban elfogadta Straub Elek vezérigazgató lemondását, és a posztra december 6-ával Christopher Mattheisent nevezte ki.
Kapcsolódó cikkek
- A Magyar Telekom egyszerűsíti a T-Systems üzletág szervezeti felépítését
- A Magyar Telekom refinanszírozza 34 milliárd forintnyi hitelét
- Magyar Telekom: további integráció
- Új vezető lesz a Crnogorski Telekom élén
- A Magyar Telekom elsőként épít ki új generációs IP-hálózatot Magyarországon
- Magyar Telekom: opciólehívások saját részvény állományból
- Magyar Telekom - 1,5 milliárd forint a KFKI korábbi tulajdonosainak
- A volt Matáv-vezér telekomos jövőképe
- Concorde: Vártnál jobb Magyar Telekom eredmény
- MTelekom: 14,3 százalékkal kisebb eredmény
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az LG ismét a TOP 100 márka között
Az LG Electronics (LG) jelentős előrelépést tett a globális piacon innovatív márkastratégiájával, ennek köszönheti, hogy ismét a legkiemelkedőbb globális márkák között szerepelhet.
Minősített HR Szolgáltatók Szekciót alapított a VOSZ
Megalakult a Minősített HR Szolgáltatók Szekciója a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) keretein belül. A szervezet kiemelt célja, hogy az állammal és más érintett felekkel szoros együttműködésben dolgozzon és járuljon hozzá a munkaerőpiac stabilitásához és a munkaerő-kölcsönzési szektor fejlődéséhez. A Minősített HR Szolgáltatók Szekció elnökének Mihályi Magdolnát, a Jobtain HR Szolgáltató ügyvezetőjét választotta meg a szövetség.
A Rakuten Viber vezetője előad a ME.ET. CEE premier IT eseményen
Atanas Raykov, a Rakuten Viber globális marketingért és növekedésért felelős alelnöke előadást tart az év egyik legjobban várt informatikai eseményén, a ME.E.T. CEE-n. Raykov a szuperalkalmazások és a mesterséges intelligencia szinergikus potenciálját tárja fel, és a digitális interakciókra gyakorolt átalakító hatásukat vizsgálja majd az újonnan megnyitott budapesti Puzl CowOrKing rendezvényhelyszínen.
Még szorosabb együttműködés a Schneider Electric és az Alstom között
Az energiahatékonyság növelése, új, innovatív, alacsony CO2-kibocsátással járó technológiák alkalmazása, a körforgásos gazdaság támogatása – többek között ezen célok megvalósítása érdekében fűzte még szorosabbra együttműködését a Schneider Electric és az Alstom.
A megújulók terjedésének rekordéve is kevés a globális felmelegedés megállításához
Magyarország napelem kapacitása az utóbbi években látványosan fejlődött, és már 2023-ra meghaladta a korábban kitűzött 2030-as célt. Jelenleg közel 7850 MW megújuló villamosenergia-termelési kapacitás áll rendelkezésre. Globálisan azonban ijesztő az elmaradás a Párizsi Megállapodás céljainak eléréséhez szükséges erőfeszítések terén.