Új biztonsági funkciók a Solaris 10 Update 3-ban
A virtualizációs fejlesztések között található a Solaris Containers futtató környezet további bővítése: egymástól elkülönítve kezelhetők a szoftver-alkalmazások és szolgáltatások, így a Solaris egyetlen példányán számos különálló futtatási környezet hozható létre. Másik újdonság a logikai tartományok (Logical Domains) használata, ami az UltraSPARC T1 alapú rendszerekhez biztosítja a megfelelő virtualizációs és particionálási technológiát. További fejlesztések: zónák felhasználásával kapcsolatos kiegészítések, a 7-es hálózati protokollrétegben működő gyorsítótár (Layer 7 Cache)az IP stack fejlesztések következtében a Solaris kernelben HTTP gyorsítótárat hoz létre a webhelyekhez.
A Solaris 10 Update 3 binárisan és forráskód szerint is kompatibilis maradt az előző tíz évben megjelent Solaris változatokkal. Fontos változás még: a Sun egyúttal olyan új támogatási programokat, távoli rendszerfelügyeleti funkciókat, migrációs támogatást, képzési programokat jelentett be, amelyekkel a Solaris 10 operációs rendszer méltó versenytársa lett a kereskedelmi forgalomban kapható Linux operációs rendszereknek. A Sun szerint az új Solaris támogatás előfizetés költsége fel annyi, mint a Red Hat Linux hasonló költsége. Fejlettebb lett a Sun Connection sokoldalú életciklus-kezelő platform, amely felgyorsítja a Solaris alapú, de a webes rétegben megvalósított alkalmazások működését. Ennek révén Solaris, Red Hat, és Suse rendszerek telepíthetők, frissítéseik és a konfigurációs változások felügyelhetők, a rendserek szükség esetén újratelepíthetők.
Kapcsolódó cikkek
- Környezetbarát vékonykliens rendszer a Fővárosi Bíróságon
- Kritikus Java Runtime Environment javítás a Suntól
- Sun bérszerverek az Interware Szerver Hotelben
- Változik a Sun partnerprogramja
- Sun: 9 kiszolgáló, 1 munkaállomás
- Sun: út az erőforrás alapú modelltől a szolgáltatás alapú modell felé
- Terjed a Staroffice8 a felhasználók körében
- 11-13 százalékos létszámcsökkentés a Sun Microsystemsnél
- Sun: Galaxy4, Thumper, Andromeda - a közeljövő sikerkovácsai
- Megújult a Sun Ray termékcsalád
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.