Gyors piacra jutást ígérő Solaris-programok induló vállalkozások és Web 2.0 fejlesztők számára
Egynapos ingyenes Solaris tréning Linux rendszermérnököknek
A mai napon bejelentett három újdonság:
- Solaris Express Developer Edition: ez nem más, mint az OpenSolaris projekt keretében létrehozott új, ingyenes változat első kiadása, amely normál asztali számítógépeken és noteszgépeken biztosít Solaris, Java és Web 2.0-s alkalmazások fejlesztésére optimalizált, integrált fejlesztői környezetet.
- AMP csomag: a Solaris 10 operációs rendszerre nemrégiben optimalizált Apache, MySQL, PHP/Perl/Python (AMP) csomag a biztonságos webes alkalmazások és szolgáltatások fejlesztését és gyors bevezetését könnyíti meg.
- Sun Startup Essentials Program: a program olyan új elemekkel gazdagodott, amelyek egytől egyig az induló vállalkozásokat terhelő kiadások mérséklését, valamint a fejlesztési ciklus és a piacra jutás felgyorsítását szolgálják. A programban résztvevők az ingyenes szoftverek mellett többek között jelentős kedvezménnyel juthatnak hozzá SPARC és/vagy AMD Opteron processzoros szerverekhez, tárolórendszerekhez és konzultációhoz a Sun mérnökeivel.
„A fejlesztők munkájának megkönnyítése és a webes megoldások piacra kerülésének egyszerűsítése mellett a Solaris 10 operációs rendszeren futó alkalmazásokat üzemeltető mérnökökre is gondolunk. A közelmúltban jelentettük be, hogy a Solaris 10 operációs rendszert új biztonsági és virtualizációs funkciókkal bővítettük. Ennek kapcsán az érdeklődő cégek Linux rendszermérnökeinek most egynapos ingyenes továbbképzési lehetőséget ajánlunk. A résztvevők elmélyülhetnek a rendszer olyan kulcsfontosságú fejlesztéseiben, mint például a Dynamic Tracing, a konténerek, a prediktív öngyógyítás és a ZFS” – tette hozzá Kristóf Judit, a Sun Microsystems Kft. marketingigazgatója.
Kapcsolódó cikkek
- VOLT klub az interneten
- Sun pengeszerverek Intel processzorokkal
- Új web2 szolgáltatás: Közösségi térkép
- Még mindig toronymagasan a MySpace a legnépszerűbb közösségi oldal
- vidUP: indul a magyar mobilvideo-megosztó portál
- Saját gyártású videókat kínáló hazai portál
- Zhoriben: új kapcsolatépítő weboldal lovári nyelven
- Jönnek a 65nm-es nagy teljesítményű szerver CPU-k
- Az Index megvette a Videobombot
- YouTube-tilalom az amerikai hadseregben
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.