Az orosz Sistema ismét megkörnyékezte a Deutsche Telekomot - a Magyar Telekomot akarja
A Sistema először tavaly novemberben jelezte, hogy szívesen vásárolna részesedést nyugat-európai távközlési vállalatokban, köztük a Deutsche Telekomban. A Sistema akkor is az MTS-t ajánlotta fel, cserébe 10-20 százalék közötti részesedést kért a német cégben. A német pénzügyminiszter akkoriban azt mondta, hogy nincs napirenden a téma, a Sistema milliárdos elnök-tulajdonosával, Vlagyimir Jevtusenkovval folytatott ez irányú megbeszélések eredménytelenül zárultak.
A német távközlési miniszter azonban idén márciusban lapbeszámolók szerint állítólag már bizakodóbban beszélt arról, hogy eredményre vezethetnek a tárgyalások a Sistema és a DT között. Ugyanakkor a kormány és a DT vezetése is cáfolta, hogy lennének tárgyalások.
A DT tavaly novemberben kinevezett új vezetője, Rene Obermann március elején azt jelentette be, hogy a vállalat terjeszkedni akar külföldön a mobilszolgáltatásban, egyebek mellett felvásárlások révén. Ehhez bizonyos üzletrészek eladása szükséges, a Magyar Telekom neve azonban nem merült fel a megvizsgálandó eladások között.
A Sistema ingatlan-, távközlési és pénzügyi szolgáltatásokból származó árbevétele a legutóbbi rendelkezésre álló adatok szerint 2005-ben 7,6 milliárd dollár volt. A céget 2005-ben vezették be a Londoni Értéktőzsdére. A Sistema mobiltelefon-üzletága, az MTS 58,2 millió előfizetőt szolgál ki; leányvállalatai működnek Ukrajnában, Üzbegisztánban, Türkmenisztánban és Fehéroroszországban.
Az MTS-ben a DT-nek korábban 40 százalékos részesedése volt, ezt azonban fokozatosan leépítette; maradék 10,1 százalékos érdekeltségét 2005-ben adta el.
Kapcsolódó cikkek
- Őrzi pozícióit a kkv-piacon a Magyar Telekom
- Magyar Telekom: kisebb bevétel, veszteség 2011-ben
- Ötvenforintos osztalékot javasol a Magyar Telekom
- A bankkártyás fizetés most félezer forintot ér a T-Home és T-Mobile távszámlásainak
- Rangos elismerést kapott a Telekom civil stratégiai partnerség programja
- Adóváltozás miatt 15 milliárddal emelkedik a Magyar Telekom nyereségadója
- Magyar Telekom: a harmadik negyedévben 13,3 milliárd volt a nettó profit
- Magyar Telekom: kisebb eredmény és bevétel a második negyedévben
- Görögország 10 százalékot ad el a Deutsche Telekomnak az OTE-ból
- A Crnogorski Telekom 18 millió euró osztalékot fizet
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.
Gyorsítósávban az AutoWallis
Sikeresen lezárta eddigi történetének legnagyobb felvásárlását az AutoWallis Csoport, ezzel tovább erősítve cseh autókiskereskedelmi pozícióját és meghatározó régiós szerepét. A magyar tőzsde autós vállalata egy lépésben szerezte meg a cseh piacon működő, tavaly közel 50 milliárd forintnak megfelelő árbevételt elérő MILAN KRÁL GROUP 100 százalékát, melynek köszönhetően újabb márkákat (Mercedes-Benz, Ford) és új tevékenységet (Mercedes-Benz Truck nagyhaszongépjárművek értékesítése, szervizelése) is bevont portfóliójába.
Szigorodik az ellenőrzés a webáruházak felett
A fogyasztóvédelmi hatóság már 2024-ben is kiemelten vizsgálta a webáruházakat és a nemzetgazdasági miniszter legutóbbi bejelentése alapján ezek a vizsgálatok csak szaporodni fognak a jövő évtől. Ráadásul, 2025-től egy fogyasztóvédelmi csúcshatóság is létrejön, amelynek kiemelt célja lesz a fogyasztók védelmének biztosítása az online térben. Webáruház üzemeltetőjeként nem árt ezért felkészülni arra, hogy mik is azok a főbb gyakorlatok és hiányosságok, amikre ugrik a hatóság. A Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője segítségével ismertetjük a részleteket.