Az S&P javította a Magyar Telecom kilátását
Az Invitel már kint lévő, 142 millió eurós alárendelt kölcsönének besorolását az S&P "B mínusz"-ról "B"-re emelte.
Az év elején jelentették be Budapesten, hogy a HTCC megvásárolja a Matel N.V. - a Magyar Telecom B.V. közvetlen anyacége - 100 százalékát, és ezáltal közvetett úton az Invitel részvényeinek 99,98 százalékát szerzi meg, a záráskori hitelállomány átvállalásának beszámításával összesen 470 millió eurós vételárért.
A Standard & Poor's hétfői londoni elemzése szerint a tranzakció a két vezető magyarországi alternatív távközlési szolgáltatót egyesíti, piacvezető pozícióval az 54 magyarországi hagyományos koncessziós térség közül 14-ben.
Ez sokoldalúbb jövedelemforrást biztosít az egyesült cégnek, emellett lehetővé teszi, hogy jobb feltételek mellett versenyezzen a piacot uraló Magyar Telekommal, és állja a folyamatos szabályozói és versenynyomást, áll a hitelminősítő elemzésében.
A Standard & Poor's szerint emellett az egyesített vállalat várhatóan javítani tudja majd működési hatékonyságát hálózatának optimalizálásával, a támogatói funkciók vagy a piaci tevékenység összekapcsolásával, és így szilárd szabadkészpénz-képzési kapacitást teremt magának a magas adósságteher törlesztésére.
Másrészről azonban a Standard & Poor's jelentős kockázatát látja annak, hogy a HTCC anyavállalata, a TDC A/S meg akar majd szabadulni az egyesített cégtől a tranzakció után, ami középtávon komoly tőkeszerkezeti és finanszírozási politikai bizonytalanságokkal járna, áll a hétfői londoni elemzésben.
A Standard & Poor's tavaly október 12-én még leminősítést valószínűsítő negatívra rontotta az addigi stabilról a Magyar Telecom B.V. cégadósi besorolásának kilátását, arra hivatkozva, hogy a vállalat adósságot akar kibocsátani a további osztalékfizetés fedezeteként.
Az S&P a negatív kilátást januárban emelte vissza a negatív és a stabil közötti köztes "alakulóra", a HTCC-ügyletre tekintettel.
A Standard & Poor's 2004 júliusában adta meg a Magyar Telecom B.V.-nek a jelenlegi "B plusz" besorolást.
A Moody's Investors Service tavaly októberben az ezzel egyező, vagyis szintén mélyen spekulatív, "B1" szintű vállalati adóskockázati osztályzattal látta el az Invitel Holdings N.V.-t, és rögtön leminősítést valószínűsítő felülvizsgálat alá is vette a besorolást, miután a cég bejelentette egy 125 millió eurós adósság kiadását.
Kapcsolódó cikkek
- Az ISO 9001:2000 szerint teljeskörűen tanúsított az Invitel
- Összeolvadhat az Invitel és a Hungarotel
- Befejeződött az Invitel felvásárlása
- Az S&P nem módosítja a Telenort besorolását
- HTCC: tavaly 17,7 millió dollár nyereség
- Akár négyszer gyorsabb ADSL az Inviteltől
- S&P: nem változik a DT - és így a Magyar Telekom - besorolása és kilátása
- Az S&P visszajavította a Magyar Telecom és az Invitel kilátását
- A HTCC felvásárolta az Invitelt
- Több mint 100.000 ADSL előfizető az Invitelnél
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.
Gyorsítósávban az AutoWallis
Sikeresen lezárta eddigi történetének legnagyobb felvásárlását az AutoWallis Csoport, ezzel tovább erősítve cseh autókiskereskedelmi pozícióját és meghatározó régiós szerepét. A magyar tőzsde autós vállalata egy lépésben szerezte meg a cseh piacon működő, tavaly közel 50 milliárd forintnak megfelelő árbevételt elérő MILAN KRÁL GROUP 100 százalékát, melynek köszönhetően újabb márkákat (Mercedes-Benz, Ford) és új tevékenységet (Mercedes-Benz Truck nagyhaszongépjárművek értékesítése, szervizelése) is bevont portfóliójába.
Szigorodik az ellenőrzés a webáruházak felett
A fogyasztóvédelmi hatóság már 2024-ben is kiemelten vizsgálta a webáruházakat és a nemzetgazdasági miniszter legutóbbi bejelentése alapján ezek a vizsgálatok csak szaporodni fognak a jövő évtől. Ráadásul, 2025-től egy fogyasztóvédelmi csúcshatóság is létrejön, amelynek kiemelt célja lesz a fogyasztók védelmének biztosítása az online térben. Webáruház üzemeltetőjeként nem árt ezért felkészülni arra, hogy mik is azok a főbb gyakorlatok és hiányosságok, amikre ugrik a hatóság. A Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője segítségével ismertetjük a részleteket.