Szoftverbörze 2000
A mostani kiállítók listáján végigfutva úgy tűnik, megteremtődött az egyensúly, s valóban azok mutatják be termékeiket, akik a közép- és kisvállalatoktól, könyvelőirodáktól érkező látogatókban potenciális ügyfelet látnak. Az elsősorban a középvállalatok számára - internetes lehetőségekkel bővített - integrált ügyvitelt kínáló két versenytárs, a Scala Hungary és az Exact Hungary mellett az erre a területre is betörni kívánó Oracle a FreeSoft által képviselteti magát, a Financials egy "könnyített" változatát kínálva. Meglepő módon még mindig próbálkoznak újabb és újabb nemzetközi vállalatok, így francia és német cégek kínálata is szerepel az integrált ügyviteli, vállalatirányítási palettán. Az említett piacot célzó hazai fejlesztők közül többen - követve a kinti tendenciát - a valószínűleg komoly felfutás elé néző üzleti intelligencia irányába bővítették rendszerüket.
A bér-, tb- és humánerőforrás-kezelést mindig a hazai jogi vagy szokásjogi sajátosságok határozzák meg, s ezeknek évek óta megvannak a "nagy tudorai" - ilyen például a VT Soft és az L-Soft -, akiknek specikfikus rendszereit az ezzel nem bíbelődő nagyok is szívesen illesztik rendszereikbe. Úgy tűnik, néhányan az ipar felvirágoztatásában is bíznak, mert több rendszernél is találkoztunk termelésirányításra utaló fejlesztéssel.
A platformokat nézve, ma már az ügyvitel számára egyébként tökéletesen megfelelő DOS operációs rendszert szinte teljesen kiszorította az erre a célra kevésbé alkalmas, de a felhasználói felület - főként a vezetői információs rendszerek esetében igényelt - "látványossága" terén valóban többet kínáló különböző Windows-változatok és a Linux berobbanásával a Unix is egyre gyakoribb. A fentiek miatt viszont nő a programok hardverigénye, de a kliens/szerver, sőt az internetes/intranetes megoldások terjedésével ez elsősorban a szerverekre ró nagyobb terhet. Az idei ügyviteli seregszemlén nem kell jövőbelátónak lenni, hogy megjósoljuk, az elektronikus kereskedelem számára hátteret kínáló megoldások iránt lesz fokozottabb az érdeklődés. Az általános megállapítások után következzenek a konkrétumok, nézzünk néhányat a börze résztvevőinek kínálatából!
Kapcsolódó cikkek
- A JD Edwards EnterpriseOne és az Oracle Transportation Management integrációja
- Hiánypótló kiadvány induló vállalkozásoknak
- Az előrejelzés új generációja a SAS-tól
- Az SAP kiadta harmadik ERP bővítőcsomagját
- Novell: az üzleti csoportmunka fejlesztés akvizícióval
- CeBIT 2008: kisebb területen kevesebb kiállító
- A vállalatirányítás útvesztői
- Polémia a vezetési márkáról
- Lipcséből Kölnbe költözik a Games Convention
- Újabb változások a számlakiállítás szabályaiban
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
MyPhoneExplorer 2.2.0
Android mobiltelefonokhoz alkalmazható szinkronizáló program. Telefonkönyv, SMS, híváslista, naptár, üzenetek és hasonló feladatok ellátására szolgáló kitűnő alkalmazás, ami Outlook Express és Thunderbird címjegyzék támogatással is rendelkezik.
Battery Monitor 10.4
A kis alkalmazás számos hasznos információt szolgáltat az akkumulátorunk aktuális állapotáról. Többek között hangjelzéssel figyelmeztet, ha a töltési szint kritikusra csökken, vagy ha elérte a maximális szintet.