A HP lezárta a SPI Dynamics felvásárlását
A HP bejelentette, hogy lezárta a webes alkalmazások biztonságát értékelő szoftvereket és szolgáltatásokat kínáló, atlantai székhelyű SPI Dynamics Inc. felvásárlását. A HP a jövőben beépíti a stabil piaci pozíciójú SPI Dynamics alkalmazásbiztonsági szoftvereit a technológia üzleti szempontok szerinti optimalizálását támogató BTO (Business Technology Optimization) portfólió alkalmazás minőségbiztosítási megoldásai közé. Az SPI Dynamics QAInspect és a HP Quality Center integrált változata már jelenleg is kapható.
Az alkalmazásbiztonsági technológia – a szoftverfejlesztéstől a minőségbiztosításon át az éles üzemig – a webes alkalmazások teljes életciklusa alatt segít értékelni és azonosítani a biztonsági sérülékenységeket. Sőt, a SPI Dynamics szoftverei az auditálási és a megfelelési előírások (pl. a Sarbanes-Oxley) teljesítését is támogatják.
„A SPI Dynamics szoftvereinek integrálásával a HP az ágazat legátfogóbb kínálatát alakította ki alkalmazás minőségbiztosítási szoftverekből. Ezek a szoftverek gondoskodnak róla, hogy a különféle üzleti rendszerek, pl. az e-commerce webhelyek, a pénzügyi vagy ellátáslánc-alkalmazások mindig a megkívánt biztonsági, minőségi és teljesítményszinten fussanak” – jelentette ki Jonathan Rende, a HP szoftverüzletágának alkalmazás minőségbiztosítási szoftverekért felelős alelnöke.
A tranzakció pénzügyi feltételeit nem hozták nyilvánosságra. A SPI Dynamics a jövőben a HP Technológiai Megoldások divíziójánál működő szoftverüzletág része lesz.
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
Globális adózási jövőkép: Paradigmaváltás az ENSZ kezdeményezésében?
A nemzetközi adózás szabályrendszerében jelentős változás közeleg: az ENSZ új adóügyi keretegyezményen dolgozik, amely az OECD jelenlegi reformjaitól eltérő módon kínálna megoldásokat, különös tekintettel a fejlődő országok érdekeire. A tervezett rendszer átfogó célja, hogy a multinacionális vállalatokat és vagyonos magánszemélyeket is érintő, méltányosabb és átláthatóbb globális adózási környezetet teremtsen. Vajon milyen hatással lesz mindez a digitális gazdaságra, és hogyan befolyásolja majd a már bevezetés alatt álló globális minimumadót?
Az LG ismét a TOP 100 márka között
Az LG Electronics (LG) jelentős előrelépést tett a globális piacon innovatív márkastratégiájával, ennek köszönheti, hogy ismét a legkiemelkedőbb globális márkák között szerepelhet.