Vállalati tartalomkezelés: új generációról beszél az EMC
Az EMC Corporation bejelentette a vállalati tartalomkezelési alkalmazások gyors és rugalmas fejlesztésére, konfigurálására és üzembe helyezésére szolgáló EMC Document 6 szoftverplatformot. A Documentum 6 motorja a szolgáltatás alapú, új API (alkalmazásprogramozási felület), valamint fejlesztőeszközök. Az amerikai cég vezetői szerint a 6-os platform megjelentetése a vállalati tartalomkezelés olyan új generációja, amelyben a különálló alkalmazásplatform a szervezetek informatikai infrastruktúrájának integráns részévé válik.
Toby Bell, a Gartner Reseach Inc. alelnöke úgy vélekedik, hogy például a törvényi előírásoknak való megfelelést, a vállalati szabályozást vagy éppen az eDiscovery alkalmazáshoz történő készen állást egyszerűen nem lehet kiszolgálni a ma kapható alapszintű tartalomszolgáltatásokkal (BCS). Véleménye szerint a vállalati tartalomkezelés egyre inkább a stratégia részévé kezd válni: a vállalatok olyan informatikai infrastruktúrát kívánnak kiépíteni, amely szolgáltatás alapú platformokra épül; összekapcsolódik a vállalati rendszerekkel, adatokkal és adattárakkal; valamint csökkenti a fejlesztési költségeket és lerövidíti az üzleti érték megteremtéséhez szükséges időt.
A Documentum 6 platform támogatja a tartalomkezelési és archiválási alkalmazásokat, valamint egységes eszközöket és szolgáltatásokat biztosít a tartalom, a folyamatok és az adattárak kezeléséhez. A Documentum 6 platform legfontosabb újdonságai:
Documentum Enterprise Content Services: az új, web szolgáltatás alapú API leegyszerűsíti a fejlesztést és az integrációt; emellett azonnal használható és más vállalati alkalmazásokkal – beleértve a SOA-t is – könnyen integrálható. Az EMC új szolgáltatási felületét újratervezték: megszűntek a Documentum-specifikus eljárások és terminológia, a régi verziót a tartalomkezelési funkciók elérésére szolgáló gyártó semleges keretrendszer váltotta fel. Ezekkel a szolgáltatásokkal még a „Documentum-tapasztalatokkal” nem rendelkező fejlesztők is gyorsan és egyszerűen készíthetnek tartalomkezelői alkalmazásokat. Ez a nyílt általános megközelítés megszünteti azokat a tudásbeli akadályokat, amelyek nem engedték a tartalomkezelő funkciók vállalati alkalmazásokba és üzleti folyamatokba történő beépítését.
Documentum Composer: fejlesztő- és konfigurációs eszközök szabványosított környezete, amely csökkenti a szükséges kódolás mennyiségét, és lehetővé teszi újrafelhasználható elemekből álló alkalmazások kialakítását. Ezáltal pedig a tartalomkezelő alkalmazások tervezése, testre szabása, üzembe helyezése és karbantartása válik gyorsabbá és egyszerűbbé.
Documentum Branch Office Caching Services: robusztus, globális méretezhetőséget tesz lehetővé a nagy teljesítményű, távoli alkalmazási igényeket támasztó vállalatok számára. Ezen szolgáltatások használatával az összes végfelhasználói művelet – olvasás, létrehozás, módosítás, verziókezelés, keresés – helyben kerül végrehajtásra. Az eredmény a lehető legrövidebb válaszidő.
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az ABB az elektrifikációra és automatizálásra összpontosít a márka újrapozicionálásával
Az ABB bemutatja új márkapozicionálását: “We help industries outrun – leaner and cleaner” („Segítünk az iparágaknak, hogy túlszárnyalják korábbi eredményeiket – gazdaságosabban és tisztábban működve”), ezzel megerősítve a vállalat fejlődésének következő fázisát, mint az elektrifikáció és automatizálás vezetője a sikeres átalakulási időszak után. Az új szlogen azt fejezi ki, amiről az ABB ismert szeretne lenni ügyfelei körében.
Az AI segítségével teszi hatékonyabbá az energetikai rendszerek felügyeletét a Ganz
Új, mesterséges intelligencia alapú szakértői megoldást fejlesztett ki a Ganz Transzformátor- és Villamos Forgógépgyártó Kft. A Ganz Intelligent Solutions Expert System a villamosenergia-ipari eszközök, különösen teljesítmény transzformátorok, motorok és generátorok állapotfelméréséhez, diagnosztikájához és karbantartás ütemezéséhez nyújt digitális megoldást.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
K&H: állandó társsá vált a mesterséges intelligencia a banki ügyfeleknél
Egy év alatt több mint egymillió beszélgetést és havonta hatezer átutalást végeztetnek Kate-tel, a K&H, az ország egyetlen hangalapú, mesterséges intelligenciával működő digitális pénzügyi asszisztensével, amely már kétszáz funkciót tud. A mobilbanki ügyfelek tizede már rendszeresen használja. A siker az intelligens, beszédfelismerésen és természetes nyelvi feldolgozáson alapuló funkcióinak köszönhető, amelyek révén az ügyfelek kényelmesen, emberi módon kommunikálhatnak a bankkal.
A hazai szállítmányozásban is kopogtat az e-mobilitás
Hazánkban az e-mobilitás a többség számára a személygépjárművek elektrifikációját jelenti, pedig a szállítmányozás területén is jelentős potenciál rejlik benne. Nem véletlen, hogy a nemzetközi szakkiállításokon egyre-másra mutatkoznak be a nagy gyártók e-kamionjai és e-furgonjai, Magyarországon viszont ezen a területen a piaci szerepek éppen csak kialakulóban vannak.