Sikeres pályázás informatikai fejlesztésekre az EUGA segítségével
Ötlettől a megvalósulásig
Az informatikai fejlesztéshez kapcsolódó EU-pénzek lehívása több szempontból sem egyszerű feladat a kis- és középvállalkozásoknak. A cégek általában ritkán hajtanak végre nagyobb informatikai modernizációt, ezért ennek megtervezésére nem rendelkeznek belső erőforrással, szakembergárdával.
Az EU-s pályázatok írására szintén költséges alkalmazni pályázatíró munkatársat. Az EUGA segít az informatikai igények felmérésében, a cég számára legjobb pályázat kiválasztásában, a projekt megtervezésében, kidolgozásában, a sikeres pályázati anyag összeállításában, az előfinanszírozás
biztosításában. A konzorcium tagjai multinacionális cégek magyarországi leányvállalatai, amelyek a tanácsadásba és a pályázatba nemzetközi iparági tapasztalatukat, a bevált nyugat-európai modelleket is beleviszik, a helyi sajátosságok felmérésben pedig magyarországi partnercégek is közreműködnek.
Minden egy helyen
További előnye az EUGA Pályázati Tanácsadónak az egykapus kiszolgálás. Nem kell az ügyfélnek külön felvennie a kapcsolatot pályázatíró, projektmenedzsmenttel foglalkozó céggel, informatikai tanácsadóval, pénzintézettel, az EUGA-nál mindent egy helyen megszerezhet. Az informatikai háttér fejlesztése kulcsfontosságú egy vállalkozás számára. Növeli a versenyképességet, gyorsítja a munkafolyamatokat, segíti a hatékonyabb működést. A 2004-2006 közötti időszakban a vállalatirányítási rendszerek bevezetése volt az egyik legnépszerűbb projektigény az EUGA-hoz forduló kis- és középvállalatok körében. Az eredményeket gyorsan lehet érezni: például gyorsabbak
lesznek a hónap végi zárások, a tételek forgási sebessége nő.
E-kereskedelem: nagy jövő
A már vállalatirányítási rendszerrel rendelkező vállalkozások egyik előrelépési iránya az e-kereskedelemhez kapcsolódó informatikai rendszer kiépítése lehet. Óriási üzleti lehetőségek rejlenek az e-kereskedelemben, amihez júliusban ugyancsak megjelennek pályázati kiírások. Az e-kereskedelmi informatika kiépítése gyorsítja az üzleti tranzakciókat, az eladást, a vételt, a rendelést, csökkenti az infrastrukturális és élőmunka-költségeket.
Pályázás alapdíj nélkül
Az érdeklődő vállalatok több úton is segítséget kaphatnak az EUGA-tól. A www.euga.hu weboldalon folyamatosan frissülnek a pályázási információk, megoldási csomagok találhatóak és egy űrlap kitöltésével pályázási tanácsadást lehet igényelni. Az elküldött kérdésekre a szakértők igyekeznek gyorsan válaszolni és minden vállalkozásnak a céghez legjobban illő pályázati kiírást megtalálni. Az EUGA-val pályázó vállalkozásoknak nem jelent anyagi kockázatot a pályázat beadása, ugyanis csak sikeres és megnyert pályázat esetén kell fizetni. Ráadásul az EUGA vállalja a pályázatírás alapdíját.
A pályázatírásra a szakszerűség mellett a gyorsaság is jellemző. Például a vállalatirányítási rendszerek bevezetésére pályázó cégeknél az első kapcsolatfelvétel és a pályázati anyag beadása között 3-4 hét telt el. A komoly szakértői háttérnek köszönhetően az EUGA-pályázatok sikeraránya
magas. Két és fél év alatt mintegy 100 projekt valósult meg uniós támogatással.
Fókuszban az ICT szektor
Az Európai Unió 2007-tôl a korábbinál nagyobb hangsúlyt fektet a pályázati pénzek elköltésénél a versenyképesség növelésére, ami azonban elképzelhetetlen innováció és az innováció motorját jelentô infokommunikációs technológia (ICT) kiemelt fejlesztése nélkül. Így az EU 2007 és 2013 között tízmilliárd euró nagyságrendű összeget fordít az ezekhez kapcsolódó projektekre. Magyarország gazdasági fejlesztési programja keretében pedig ugyanezen időszakban mintegy 2,8 milliárd eurót osztanak majd szét pályázatok formájában. Az Economist Intelligence Unit nemrég megjelent tanulmánya szerint ennek mintegy 5–10 százalékát az ICT szektorban.
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.