Magyar nyelvű prezentációkészítő a Google-tól
A Google új, prezentációkezelő eszközzel bővítette Google Alkalmazások néven ismert kommunikációs és együttműködést segítő programcsomagját, hogy ezzel is segítse a cégek, oktatási intézmények és egyéb szervezetek munkáját.
Az angol nyelven 2006. augusztusában, magyarul pedig mindössze két hete bemutatott Google Alkalmazások révén mind az egyéni felhasználók, mind az intézmények vagy cégek a saját domain-nevük alatt használhatják a Google kommunikációs és együttműködést támogató megoldásait, azaz a Gmail levelezőprogramot, a Google Dokumentumok szövegszerkesztőt és táblázatkezelőt, a saját kezdőoldalt, valamint a Google Calendar naptár- és a Google Talk csevegőprogramot (utóbbi két szolgáltatás jelenleg még angol nyelvű).
Az Alkalmazások csomag részeként a Google Dokumentumok eddig is kiválóan alkalmas volt szöveges dokumentumok és táblázatok böngészőben való elkészítésére és a másokkal való közös munkára, mától kezdve azonban előadások és prezentációk valós idejű szerkesztésére, tárolására és megosztására is képes.
“A Google Alkalmazások kiegészítése a Google Dokumentumok prezentációs eszközével, valamint más, a jövőben várható újdonságokkal jól mutatja, hogy milyen eltökélten és gyorsan dolgozunk azon, hogy minél jobb szolgáltatást nyújtsunk felhasználóinknak," mondta Peresztegi Zoltán, a Google magyarországi képviselője. "Nagyon fontosnak tarjuk, hogy termékeink az egész világon érthetők és elérhetők legyenek, hiszen az internet-felhasználók 65%-a nem beszél angolul. Külön öröm számomra, hogy a Google prezentációkészítő eszköze magyar nyelven a világpremierrel egyszerre, a mai napon jelenik meg."
További információ a magyar nyelvű Google Alkalmazásokról:
http://www.google.com/a/?hl=hu
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.