Magyar Telekom fenntarthatósági jelentés: szigorú és korszerű elvek szerint
A legújabb, nemzetközi GRI G3 irányelveknek megfelelő Fenntarthatósági Jelentést adott ki a Magyar Telekom a 2006-os tevékenységeiről és eredményeiről. A jelentést környezetvédelmi szempontból limitált példányszámban nyomtatták ki, de elektronikus formában is hozzáférhető.
A Magyar Telekom immáron hat éve dokumentálja jelentésekben a környezetvédelem és a fenntartható fejlődés érdekében tett erőfeszítéseit, eredményeit. A 2006-ban bevezetett GRI G3 (harmadik generációs nemzetközi jelentéskészítési irányelv) az egyik legszigorúbb és legkorszerűbb szempontrendszer, ami alapján a világ nagyvállalatai készítik fenntarthatósági jelentéseiket. Ennek az irányelvnek köszönhetően például könnyen összehasonlíthatóvá válnak a különböző cégek fenntarthatósági teljesítményei.A Magyar Telekom idén az elsők között készítette el ennek az új generációs irányelvnek megfelelő jelentését, melyet egy harmadik független fél is hitelesített.
A Magyar Telekom fenntarthatósági törekvéseit és eredményeit hagyományosan minden évben fórum keretében egyezteti több fontos társadalmi és szakmai szervezettel. Idén november 26-án fogadja e szervezetek képviselőit, hogy megbeszéljék többek között a kiadott jelentés részleteit, valamint az érdekelt felek elvárásait.
A jelentésből környezetvédelmi okokból mindössze 200-200 példány jelent meg nyomtatott formában (angol és magyar nyelven), természetesen azok is 100% újrahasznosított papíron. Az interneten azonban elektronikus formátumban mindenki számára elérhető, ezzel is népszerűsítve az infokommunikáció környezeti előnyeit. A fenntarthatosag@telekom.hu e-mail címen a jelentésben foglaltakkal kapcsolatos észrevételeket örömmel fogadják.
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Ötödször is Családbarát Munkahely a Bridgestone
A Bridgestone Tatabánya 2024-ben ismét elnyerte a Családbarát Munkahely címet „Vállalati értékvállalásunk a mindennapokban is jelen van” című pályázatával. A vállalatnál megvalósuló változatos programok és kezdeményezések célja, hogy hozzájáruljanak a kollégák munkahelyi, családi és magánélete közötti egészséges egyensúly megteremtéséhez.
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
TECHXPO 2024: Már közel 360 ezren töltötték le a Digitális Állampolgár mobilalkalmazást
Megnyitotta kapuit a TECHXPO 2024, Közép-Európa legnagyobb tech csúcstalálkozója Budapesten. A négynapos rendezvény fajsúlyos nemzetközi konferenciaprogrammal indult, melynek nyitóelőadását Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter tartotta a Digitális Állampolgárság témájában. Előadott még a konferencián többek között Gerd Leonhard, a világ TOP 10 jövőkutatóinak egyike, Hong-Eng Koh, a Huawei Technologies globális közszolgálati iparági vezető kutatója, illetve Bojár Gábor, a Graphisoft alapítója is.