Új asztali virtualizációs szoftver a Suntól
A Sun új, biztonságosabb és jobban felügyelhető virtuális asztali környezetet megvalósító szoftvert mutatott be. A Sun Virtual Desktop Infrastructure (röviden Sun VDI) a Solaris operációs rendszer alatt fut. Fő előnye, hogy a szervezetek alkalmazásaikat és operációs rendszereiket átvihetik a személyi számítógépekről, majd konszolidálhatják egy adatközpontban, végül pedig nagy feldolgozási teljesítményű protokollokon keresztül az eszközök széles skáláján jeleníthetik meg a végfelhasználók felé.
A Sun Virtual Desktop Solutions nevű, a virtuális asztali felületek széles körét kínáló megoldásegyüttes közé tartozó Sun VDI fokozott biztonságú platformot biztosít a virtualizált Microsoft Windows asztali környezetek hozzáféréséhez az ügyféleszközök széles skáláján keresztül. A Sun VDI és a VMware Infrastructure 3 (VI3) szoftver együttes használatával a felhasználói asztalok az adatközpont szerverein konszolidálhatók, ahol mindegyik felhasználó saját, dedikált virtuális géppel rendelkezik, azaz a többi felhasználótól elkülönülten, saját igényeinek megfelelően jelenik meg az asztali környezet.
A nagy teljesítményű Sun Fire x64-es hardverek és a VMware ESX Server szoftver együttese sokféle szoftverkörnyezet üzemeltetését teszi lehetővé egyetlen szerveren. Ebben a Sun VDI a híd szerepét tölti be, amelyen keresztül a felhasználók hagyományos személyi számítógépeikről (pl. Windows és Mac OS X), illetve a Sun vagy más szállítók vékonyklienseiről érhetik el asztali környezeteiket. Mindegyik virtuális asztali felület úgy működik, mintha közvetlenül a felhasználó számítógépén futna, ugyanakkor a kritikus fontosságú adatokat a rendszer az adatközpontban tárolja, ahol az informatikai szakemberek könnyebben felügyelhetik azokat, és emellett kevésbé kell tartani az információ elvesztésétől vagy az adatlopástól. A Sun VDI szoftverével az IT-vezetők percek alatt új felhasználókat, munkacsoportokat vagy részlegeket hozhatnak létre, központilag felügyelhetik az asztali felületeket és a frissítéseket, és így a hagyományos, elosztott asztali modellel szemben jelentős költségmegtakarítást érhetnek el.
Az IDC szerint 2007 utolsó negyedévében 2006 hasonló időszakával összevetve a Sun a piaci átlagnál mintegy négyszer gyorsabban tudta növelni vékonykliens eladásainak számát.
A VMworld 2007 rendezvényén a Sun rövid ízelítőt adott az Appia Projekt nevű új technológiából, amely a Sun VDI-t és a VMware Infrastructure 3-at egyesítve teljes körű virtualizációs megoldást kínál ügyfeleinek. Az új csatlakozási funkciók a VMware VI3-ban található felügyeleti illesztőfelületen keresztül végzik a virtuális asztali felület életciklus-felügyeletét, ugyanakkor szinte bármely korszerű kliensgépről elérhetővé teszik a felhasználók számára saját virtuális asztali környezetüket. Az Appia Projekt és a Sun VDI révén a felhasználók gyakorlatilag bárhonnan elvégezhetik munkájukat, és zökkenőmentesen válthatnak a támogatott készülékek között anélkül, hogy asztali felületi munkamenetük megszakadna. A Sun Virtual Desktop Solutions keretrendszerének részeként a 2008 elejére tervezett megjelenésű Appia Projekt első változata egyelőre a WMware VI3-at támogatja, de a tervek szerint a későbbi verziók már más népszerű virtualizációs megoldásokkal is működnek majd.
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Ötödször is Családbarát Munkahely a Bridgestone
A Bridgestone Tatabánya 2024-ben ismét elnyerte a Családbarát Munkahely címet „Vállalati értékvállalásunk a mindennapokban is jelen van” című pályázatával. A vállalatnál megvalósuló változatos programok és kezdeményezések célja, hogy hozzájáruljanak a kollégák munkahelyi, családi és magánélete közötti egészséges egyensúly megteremtéséhez.
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
TECHXPO 2024: Már közel 360 ezren töltötték le a Digitális Állampolgár mobilalkalmazást
Megnyitotta kapuit a TECHXPO 2024, Közép-Európa legnagyobb tech csúcstalálkozója Budapesten. A négynapos rendezvény fajsúlyos nemzetközi konferenciaprogrammal indult, melynek nyitóelőadását Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter tartotta a Digitális Állampolgárság témájában. Előadott még a konferencián többek között Gerd Leonhard, a világ TOP 10 jövőkutatóinak egyike, Hong-Eng Koh, a Huawei Technologies globális közszolgálati iparági vezető kutatója, illetve Bojár Gábor, a Graphisoft alapítója is.