Új asztali virtualizációs szoftver a Suntól
A Sun új, biztonságosabb és jobban felügyelhető virtuális asztali környezetet megvalósító szoftvert mutatott be. A Sun Virtual Desktop Infrastructure (röviden Sun VDI) a Solaris operációs rendszer alatt fut. Fő előnye, hogy a szervezetek alkalmazásaikat és operációs rendszereiket átvihetik a személyi számítógépekről, majd konszolidálhatják egy adatközpontban, végül pedig nagy feldolgozási teljesítményű protokollokon keresztül az eszközök széles skáláján jeleníthetik meg a végfelhasználók felé.
A Sun Virtual Desktop Solutions nevű, a virtuális asztali felületek széles körét kínáló megoldásegyüttes közé tartozó Sun VDI fokozott biztonságú platformot biztosít a virtualizált Microsoft Windows asztali környezetek hozzáféréséhez az ügyféleszközök széles skáláján keresztül. A Sun VDI és a VMware Infrastructure 3 (VI3) szoftver együttes használatával a felhasználói asztalok az adatközpont szerverein konszolidálhatók, ahol mindegyik felhasználó saját, dedikált virtuális géppel rendelkezik, azaz a többi felhasználótól elkülönülten, saját igényeinek megfelelően jelenik meg az asztali környezet.
A nagy teljesítményű Sun Fire x64-es hardverek és a VMware ESX Server szoftver együttese sokféle szoftverkörnyezet üzemeltetését teszi lehetővé egyetlen szerveren. Ebben a Sun VDI a híd szerepét tölti be, amelyen keresztül a felhasználók hagyományos személyi számítógépeikről (pl. Windows és Mac OS X), illetve a Sun vagy más szállítók vékonyklienseiről érhetik el asztali környezeteiket. Mindegyik virtuális asztali felület úgy működik, mintha közvetlenül a felhasználó számítógépén futna, ugyanakkor a kritikus fontosságú adatokat a rendszer az adatközpontban tárolja, ahol az informatikai szakemberek könnyebben felügyelhetik azokat, és emellett kevésbé kell tartani az információ elvesztésétől vagy az adatlopástól. A Sun VDI szoftverével az IT-vezetők percek alatt új felhasználókat, munkacsoportokat vagy részlegeket hozhatnak létre, központilag felügyelhetik az asztali felületeket és a frissítéseket, és így a hagyományos, elosztott asztali modellel szemben jelentős költségmegtakarítást érhetnek el.
Az IDC szerint 2007 utolsó negyedévében 2006 hasonló időszakával összevetve a Sun a piaci átlagnál mintegy négyszer gyorsabban tudta növelni vékonykliens eladásainak számát.
A VMworld 2007 rendezvényén a Sun rövid ízelítőt adott az Appia Projekt nevű új technológiából, amely a Sun VDI-t és a VMware Infrastructure 3-at egyesítve teljes körű virtualizációs megoldást kínál ügyfeleinek. Az új csatlakozási funkciók a VMware VI3-ban található felügyeleti illesztőfelületen keresztül végzik a virtuális asztali felület életciklus-felügyeletét, ugyanakkor szinte bármely korszerű kliensgépről elérhetővé teszik a felhasználók számára saját virtuális asztali környezetüket. Az Appia Projekt és a Sun VDI révén a felhasználók gyakorlatilag bárhonnan elvégezhetik munkájukat, és zökkenőmentesen válthatnak a támogatott készülékek között anélkül, hogy asztali felületi munkamenetük megszakadna. A Sun Virtual Desktop Solutions keretrendszerének részeként a 2008 elejére tervezett megjelenésű Appia Projekt első változata egyelőre a WMware VI3-at támogatja, de a tervek szerint a későbbi verziók már más népszerű virtualizációs megoldásokkal is működnek majd.
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
K&H: állandó társsá vált a mesterséges intelligencia a banki ügyfeleknél
Egy év alatt több mint egymillió beszélgetést és havonta hatezer átutalást végeztetnek Kate-tel, a K&H, az ország egyetlen hangalapú, mesterséges intelligenciával működő digitális pénzügyi asszisztensével, amely már kétszáz funkciót tud. A mobilbanki ügyfelek tizede már rendszeresen használja. A siker az intelligens, beszédfelismerésen és természetes nyelvi feldolgozáson alapuló funkcióinak köszönhető, amelyek révén az ügyfelek kényelmesen, emberi módon kommunikálhatnak a bankkal.
A hazai szállítmányozásban is kopogtat az e-mobilitás
Hazánkban az e-mobilitás a többség számára a személygépjárművek elektrifikációját jelenti, pedig a szállítmányozás területén is jelentős potenciál rejlik benne. Nem véletlen, hogy a nemzetközi szakkiállításokon egyre-másra mutatkoznak be a nagy gyártók e-kamionjai és e-furgonjai, Magyarországon viszont ezen a területen a piaci szerepek éppen csak kialakulóban vannak.
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.