Novell sikerek a német egyetemistáknál
A Novell bejelentette, hogy a németországi Észak-Rajna-Vesztfália tartomány által fenntartott egyetemek a Novell megoldásait választották kritikus fontosságú informatikai infrastruktúra-rendszereikhez. A megállapodás értelmében mostantól 33 egyetem 560 000 hallgatója és alkalmazottja használja a Novell legfontosabb vállalati felügyeleti és Linux szolgáltatásait, többek között a SUSE Linux Enterprise Desktop rendszert. Észak-Rajna-Vesztfália tartomány egyetemei a megállapodásnak köszönhetően jelentős költségmegtakarítás mellett egy új, nagy teljesítményű, rugalmas infrastruktúrát használhatnak, miközben a rendszer biztonsága és rugalmassága is növekedett.
„Jelentős sikereket értünk el a németországi egyetemek körében: infrastruktúra-megoldásaink jelenleg is mintegy 300 000 hallgatót szolgálnak ki Bajorországban és Türingiában” – nyilatkozta Volker Smid, a Novell EMEA elnöke. „Észak-Rajna-Vesztfália csatlakozásával már Németország egyetemi hallgatóinak több mint 40 százaléka használja a Novell szoftvereit. Többek között ez is igazolja azokat az előnyöket, amelyeket a nyílt forráskód jelenthet a nagy szervezetek számára” – tette hozzá Smid.
Az oktatási intézmények számos kihívással néznek szembe napjainkban: a hallgatók növekvő száma, a valós idejű információk iránti növekvő igény, és a szoros költségvetések miatt egyre inkább skálázható, rugalmas és költséghatékony informatikai infrastruktúrára van szükségük. Az egyetemek ugyanakkor szeretnék elkerülni, hogy egyetlen szállítótól függjön az informatikai rendszerük. A Novell technológiájának alkalmazását egy átfogó felmérés előzte meg Észak-Rajna-Vesztfália egyetemeinek körében: a Novell megoldásait végül a magas szintű technológia, az oktatási igények pontos ismerete és a megoldások értékének ideális együttese miatt választották. A döntési folyamatot a düsseldorfi Heinrich Heine Egyetem vezetősége koordinálta.
A Novell együttműködik minden észak-rajna-vesztfáliai egyetemmel, annak érdekében, hogy az egyes intézmények igényeinek megfelelően szabják testre a megoldásokat. Az átfogó megállapodás a Novell Linux- és nagyvállalati felügyeleti technológiáinak széles körére terjed ki, így például a SUSE Linux Enterprise Server, a SUSE Linux Enterprise Desktop, a Novell Open Enterprise Server, a Novell Identity Manager és a Novell ZENworks rendszerre is. Mostanáig 10 egyetem készített tervet az Identity Manager szoftver bevezetésére is a hallgatók, a karok és az alkalmazottak személyazonosságainak kezeléséhez. Az összetett, sokszínű informatikai infrastruktúra kezelésére 13 egyetem fogja használni a Novell ZENworks szoftvert a jövőben, míg a csoportmunka támogatására 9 oktatási intézmény vezeti be a Novell GroupWise terméket. A Linux területén pedig 15 egyetem döntött a SUSE Linux Enterprise Server és a SUSE Linux Enterprise Desktop telepítése mellett.
A Novell és az észak-rajna-vesztfáliai egyetemek a Linux-munkaállomások használatának népszerűsítése érdekében engedélyezik a dolgozók és a hallgatók számára a SUSE Linux Enterprise Desktop 10 használatát személyi számítógépeiken is. A Novell már kötött hasonló állami szintű megállapodásokat Türingia és Bajorország egyetemeivel, és további németországi tartományok kormányzati szervei is érdeklődnek a Novell megoldásai iránt.
A Novell technológiai ajánlatairól további információ a http://www.novell.com/solutions weboldalon található. A Novell felsőoktatási szektornak szánt megoldásairól további információ a http://www.novell.com/industries/education/ weboldalon található.
linux ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Watson ereiben "Linux vér" folyt
A Watson – egy IBM által kifejlesztett szuperszámítógép – a „Jeopardy!” című, a magyarországi „Mindent vagy semmit” vetélkedőhöz hasonló televíziós kvízműsorban mutatta be képességeit a két korábbi bajnok, Ken Jennings és Brad Rutter ellen. Az összecsapás egy kétnapos bajnokság keretében zajlott, amelyet február 14. és 16. között sugároztak. A játék a Watson győzelmével zárult, az egymillió dolláros főnyereményt jótékony célra ajánlotta fel az IBM.
Altató - linuxban
Mit csinál a programozó, ha rábízzák a pár hetes gyermeke altatását? Végiggondolja a feladat lépéseit, kitalálja az algoritmust, és megírja a programot, mely bármikor, bármelyik gyereknél, korlátlan ideig futtatható. És közben a papa nyugodtan nézheti a meccset, vagy írhatja az újabb szoftvert! (Legújabb videó-hírünkről a programutasítások is leleshetőek: http://video.prim.hu/video/altato-8211-linux-nyelven)
Beszélő Linux (BeLin) látássérülteknek
Az „Informatika a látássérültekért” Alapítvány évek óta fontos feladatának tekinti az esélyegyenlőség biztosítását az info-kommunikáció terén.
Kétezer nyílt forráskódú alkalmazás a közszektor számára
Az Európai Unió Open Source Observatory and Repository (az Európai Unió Nyílt Forráskódú Obszervatóriuma és Tárháza; OSOR.eu) mára a közigazgatás számára már több mint kétezer ingyenes és nyílt forráskódú alkalmazáshoz enged hozzáférést. Hamarosan magyar szoftverek is bekerülnek az OSOR tárházába.
Új, ingyenes openSUSE kezdőknek és haladóknak
Megjelent az openSUSE 11.2 legújabb kiadása. Az openSUSE 11.2 változata egy év fejlesztési munkáját, illetve a Firefox, az OpenOffice.org, a GNOME, a KDE és több mint 1000 nyílt forráskódú alkalmazás új változatát tartalmazza. Az openSUSE biztonságos és stabil Linux-alapú operációs rendszer, amely egyszerűen használható, és minden fontos komponenst tartalmaz, amire szükség lehet az asztali számítógépeken vagy a kiszolgálókon.