Új műszaki vezérigazgató-helyettes a Montana Zrt. menedzsmentjében
A Montana új műszaki vezérigazgató-helyettest nevezett ki dr. Váncsa Julianna személyében. A több mint 20 éves szakmai tapasztalattal rendelkező szakember a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetemen szerzett PhD fokozatot, majd az információbiztonság területén dolgozott, a védelmi szféra és az informatikai biztonság összefüggéseinek területén. Számos publikációt jegyez ebben a témában.
Dr. Váncsa Julianna a Montana Zrt. kinevezése előtt 2003-tól a Külügyminisztérium Informatikai és Távközlési Főosztályán főosztályvezetőként, rejtjelfelügyelőként és konzulként is dolgozott. A pályáját az ELTE-n szerzett diplomájával gimnáziumi tanárként kezdte, majd 14 éven át tanított és kutatott a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem informatikai tanszékén, kezdetben egyetemi tanársegédként, végül egyetemi docensként. Ezidő alatt tudományos fokozatot szerzett, és elvégezte a washingtoni National Defense University informatikai vezetői tagozatát. A szakember 2000-ben a Honvédelmi Minisztériumnál helyezkedett el, ahol az Informatikai Biztonsági Osztály osztályvezetőjeként dolgozott. Eddigi munkássága során részt vett többek között NATO és EU INFOSEC szabályzatok kidolgozásában, a külügyi minősített hálózat valamint az elektronikus információbiztonsági szabályzatok kidolgozásában a Honvédelmi Minisztérium és a Külügyminisztérium számára. Dr. Váncsa Julianna angolul és oroszul felsőfokon beszél.
Kapcsolódó cikkek
- Új vezető oktató a NetAcademiánál
- Új mobil adat- és üzletfejlesztési igazgató a Pannonnál
- Új marketing és kommunikációs igazgató az Ericssonnál
- Tudósító lesz a HP volt első embere
- A Grepton technológiai igazgatója Microsoft MVP címet kapott
- Új senior tanácsadó a Magyar Telekom Üzletfejlesztési Üzletágánál
- Az eBay elégedetlen a Skype teljesítményével
- Google alelnök az EMEA régióban
- Új területi igazgató a Symantec magyar képviseleténél
- Új retail menedzser az Acernél
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
K&H: állandó társsá vált a mesterséges intelligencia a banki ügyfeleknél
Egy év alatt több mint egymillió beszélgetést és havonta hatezer átutalást végeztetnek Kate-tel, a K&H, az ország egyetlen hangalapú, mesterséges intelligenciával működő digitális pénzügyi asszisztensével, amely már kétszáz funkciót tud. A mobilbanki ügyfelek tizede már rendszeresen használja. A siker az intelligens, beszédfelismerésen és természetes nyelvi feldolgozáson alapuló funkcióinak köszönhető, amelyek révén az ügyfelek kényelmesen, emberi módon kommunikálhatnak a bankkal.
A hazai szállítmányozásban is kopogtat az e-mobilitás
Hazánkban az e-mobilitás a többség számára a személygépjárművek elektrifikációját jelenti, pedig a szállítmányozás területén is jelentős potenciál rejlik benne. Nem véletlen, hogy a nemzetközi szakkiállításokon egyre-másra mutatkoznak be a nagy gyártók e-kamionjai és e-furgonjai, Magyarországon viszont ezen a területen a piaci szerepek éppen csak kialakulóban vannak.
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.