A FreeSoft megvásárolta a HUMANsoftot

Kovács Attila, 2007. október 29. 14:23

A FreeSoft Nyrt. október 29-én tartott budapesti sajtótájékoztatóján bejelentette, hogy Vaspál Vilmos, a FreeSoft elnöke megállapodást írt alá a HUMANsoft Kft. 32.250.000 forint névértékű, 100%-os tulajdoni részesedést jelentő üzletrészének felvásárlására.

 Az akvizíció hátterében a FreeSoft 2004-ben, a tőzsdei bevezetésekor megfogalmazott egyik legfontosabb stratégiai célkitűzése áll: a cég olyan vállalati akvizíciókat kíván végrehajtani, mellyel a hazai informatikai piac meghatározó szereplőjévé válhat.A HUMANsoft, mely a DELL legnagyobb hazai partnereként vált ismertté, az elmúlt években a változó piaci igényeknek megfelelően, eredményesen alakította át tevékenységi körét és mozdult el a magas hozzáadott értéket, jelentős szolgáltatási hányadot jelentő, komplex informatikai rendszerek implementálása és üzemeltetése irányába. Mára a cég több mint 7 milliárd forintos árbevételének közel a 40% erről a területről származik. Az akvizíció nyomán a FreeSoft meglévő, elsősorban szoftverfejlesztésből és rendszer-implementációból álló tevékenységi köre csaknem átfedés nélkül egészül ki a HUMANsoft termék– és szolgáltatás-portfoliójával, mellyel egy 10 milliárd forint éves árbevételű, több mint 300 főt foglalkoztató, meghatározó piaci részesedéssel bíró, új informatikai megoldásszállító és szolgáltató cégcsoport jött létre. A megfogalmazott célok alapján a két cég jelenleg eltérő ügyfélköre kiváló lehetőséget biztosít az új, teljes termék portfolió értékesítésére illetve a létrejövő szinergiák további kiaknázására. A cégcsoport a kiszélesedett szakmai bázisára alapozva meg kíván jelenni olyan új piacokon is, mely az eddigiekben egyik fél számára sem volt elérhető. Az előzetesen megfogalmazott stratégia a két cég 1 éven belüli technikai fúziójának megvalósítása, továbbá a termék– és szolgáltatás-portfolió egyesítése, ennek nyomán az árbevétel és a jövedelmezőség további javítása.      

Az akvizíció pénzügyi háttere A FreeSoft igazgatósága zártkörű alaptőke-emelésről döntött, amelynek során 355.000 darab, egyenként  1000 forint névértékű, 2.500 forint kibocsátási értékű, „A” sorozatú, névre szóló, dematerializált törzsrészvény kerül kibocsátásra.    Ezzel a FreeSoft alaptőkéje 1.435 millió Ft-ról 1.790 millió Ft-ra emelkedik.  A zártkörű alaptőke-emelés során kibocsátott új részvényeket Illés Antal és Illésné Szabad Csilla (a HUMANsoft eddigi tulajdonosai) úgy jegyzik le, hogy cserébe nem pénzbeli hozzájárulásként a FreeSoft Nyrt rendelkezésére, birtokába és tulajdonába bocsátják a HUMANsoft Kft-ben 100 % mértékű tagsági jogokat biztosító részesedésüket.   A tranzakció kapcsán független könyvvizsgáló készített jelentést a HUMANsoft Kft. piaci értékéről, aki azt a 2003-2007. évi átlagos EBITDA érték ötszörösében, azaz 1095 millió Ft-ban állapította meg. A felek az apportértéket ennél alacsonyabban, 887,5 millió Ft-ban határozták meg. A tranzakcióban a HUMANsoft Kft.-t az Invescom Corporate Finance pénzügyi tanácsadó cég támogatta.     A tőkeemelés cégbírósági bejegyzését követően a FreeSoft azonnal benyújtja a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletéhez a zárt körben kibocsátott részvények tőzsdei bevezetéséhez szükséges kibocsátási tájékoztatót, és annak jóváhagyása után haladéktalanul kezdeményezi ezen részvények bevezetését a Budapesti Értéktőzsdére.   

A FreeSoft cégcsoport  Az akvizíció nyomán a FreeSoft cégcsoport az alábbiak szerint épül fel. FreeSoft Nyrt. és annak leányvállalatai: HUMANsoft Kft. 100%, Axis Kft. 100 %,  FreeSoft Deutschland GmbH 100%, FreeSoft International USA 100%, FreeSoft Asia-Pacific Pty Ltd. 19%-os tulajdonrész.

Tóth Béla, a HUMANsoft ügyvezető igazgatója kiemelte, az akvizíció révén a most 18 éves cég egy nagy IT cégcsoport meghatározó tagjává válik. Hangsúlyozta, hogy a HMANsoft és FreeSoft termékportfoliói döntő részben egymást kiegészítik. 
Keresztesi János, a FreeSoft vezérigazgatója akövetkező válaszokat adta a Prím Online kérdéseire. Mind a HUMANsoft, mind a FreeSoft pozitív eredménnyel fogja zárni a 2007. évet. Az akvizíciótól függetlenül megvalósul a FreeSoft idei évre tervezett 2,7 milliárd forintos árbevételi terve. Mivel igazán jó szakembereket nehéz találni a futó és tervezett projektekhez, a FreeSoft és a HUMANsoft azonnal megkezdi a tárgyalásokat az emberi erőforrások lehető legjobb elosztásához. A Dell szakértelmet -- a hazain kívül -- külföldön a Magyarországot körülvevő országok alkotta régióban lehet és kívánják hasznosítani. A megoldásszállító FreeSoft cégcsoport arra törekszik, hogy minél több szakterületen (pl. a biztonság terén is) legyen képes fellépni, projekteket végrehajtani, mind itthon, mind a régióban, mind pedig más piacokon.

Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban

A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.

2024. december 21. 16:47

A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne

Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.  

2024. december 21. 13:49

Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből

A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.

2024. december 20. 18:11

Gyorsítósávban az AutoWallis

Sikeresen lezárta eddigi történetének legnagyobb felvásárlását az AutoWallis Csoport, ezzel tovább erősítve cseh autókiskereskedelmi pozícióját és meghatározó régiós szerepét. A magyar tőzsde autós vállalata egy lépésben szerezte meg a cseh piacon működő, tavaly közel 50 milliárd forintnak megfelelő árbevételt elérő MILAN KRÁL GROUP 100 százalékát, melynek köszönhetően újabb márkákat (Mercedes-Benz, Ford) és új tevékenységet (Mercedes-Benz Truck nagyhaszongépjárművek értékesítése, szervizelése) is bevont portfóliójába.

2024. december 20. 10:06

Szigorodik az ellenőrzés a webáruházak felett

A fogyasztóvédelmi hatóság már 2024-ben is kiemelten vizsgálta a webáruházakat és a nemzetgazdasági miniszter legutóbbi bejelentése alapján ezek a vizsgálatok csak szaporodni fognak a jövő évtől. Ráadásul, 2025-től egy fogyasztóvédelmi csúcshatóság is létrejön, amelynek kiemelt célja lesz a fogyasztók védelmének biztosítása az online térben. Webáruház üzemeltetőjeként nem árt ezért felkészülni arra, hogy mik is azok a főbb gyakorlatok és hiányosságok, amikre ugrik a hatóság. A Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője segítségével ismertetjük a részleteket.

2024. december 19. 11:42

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Az ázsiai autóipar lehagyta digitalizációban Európát

2024. december 21. 10:22

Új platform köti össze a vállalkozókat és partnereiket

2024. december 16. 13:25

CES 2025 előzetes: Elon Musk Amerikája, avagy a világ Musk-ja

2024. december 9. 16:46

Újabb részvételi rekordot döntött az e-Hód

2024. december 9. 11:32