Java-fejlesztőeszközök az Oracle-től
Idén nyáron az Oracle ígéretéhez híven ismét a piac leginnovatívabb programjaival örvendeztette meg a Java-fejlesztők közösségét. Az új eszközöket az Oracle Hungary első ízben mutatja be a hazai érdeklődőknek is a november 13-i Fusion Middleware Fórumon.
Az újdonságok közé tartozik az Oracle JDeveloper és az Oracle Application Development Framework szabványokon alapuló fejlesztőeszközök legújabb verziója, amelyekkel minden eddiginél egyszerűbben fejleszthetők és telepíthetők a Java Enterprise Edition 5, a Web 2.0, az Asynchronous Javascript és XML (AJAX) típusú, tartalomban gazdag internetes alkalmazások. Valamint már elérhető az Oracle Coherence 3.3, az Oracle Fusion köztesszoftvercsalád memóriában működő adatszámító-hálózata és legújabb, menet közben integrálható komponense.
„Webes felületek fejlesztésénél tapasztalataink szerint a végfelhasználók ma már elvárják, hogy üzleti alkalmazásaik megjelenésükben, hangulatukban, valamint funkcionalitásukat és kezelhetőségüket tekintve is felvegyék a versenyt a kliens szerveres illetve a népszerű Web 2.0 termékekkel” – mondta el Reményi Csaba, az Oracle Hungary technológiai értékesítési igazgatója. „Az Oracle a hatékonyabb fejlesztői munkát azzal támogatja, hogy a programozóknak nem kell több olyan különböző technológiát elsajátítaniuk, mint például az AJAX, a Java Script és a DHTML, ugyanakkor könnyen elérhető technikákat biztosítunk ahhoz, hogy felhasználói oldalról nézve tartalomban gazdag vállalati Java-alkalmazásokat és szolgáltatásorientált architektúrákat hozhassanak létre. Az Oracle legfrissebb Java EE 5-kompatibilis termékeinek megjelenése újabb mérföldkövet jelent ezen törekvésünk megvalósításában.”
Ahogy a szervezetek oldaláról egyre nő az igény az interaktív, testre szabható és bővíthető új generációs, szabványokon alapuló Java, valamint webes alkalmazások iránt, a programozóknak egyre inkább a fejlesztési folyamatot leegyszerűsítő, felgyorsító szoftvereszközökre, illetve segédprogramokra van szükségük. Ezért az Oracle JDeveloper legújabb változatának fejlesztői és futtatási infrastruktúrája mindazt megteremti a fejlesztők számára, amire csak szükségük lehet a csúcsminőségű vállalati Java-alkalmazások fejlesztéséhez.
A szoftver legújabb változata már az új Java EE 5 szabványokon alapuló szolgáltatásorientált architektúrák (SOA) kiépítésére is alkalmas webszolgáltatási platformot biztosít. Főbb újdonságok az Oracle JDeveloper és az Oracle Application Development Framework (Oracle ADF) legújabb változatában:
- Fejlett eszközkészlet és vizuális fejlesztőkörnyezet valamennyi Java EE 5 szabvány és API támogatásával
- Több mint 80 AJAX-ot támogató, JSF 1.2 alapú tartalomban gazdag segédprogram, amelyekkel rövid idő alatt dinamikus és interaktív kezelői felület hozható létre webes alkalmazásokhoz.
- Továbbfejlesztett ADF-renderelőkészlet, ami többek között támogatja az adatszemléltető elemek, így például diagramok Flash-renderelését
- A webszolgáltatások továbbfejlesztett támogatása és tesztelése
- Új JavaScript Editor szerkesztő- és hibakereső modul.
Az Oracle Fusion köztesszoftvercsalád központi elemeként számon tartott Oracle Application Server legújabb változata is megjelent. A hatékony és jól méretezhető J2EE-kiszolgálón alapuló Oracle Application Server az iparág leghatékonyabb alkalmazásbevezetési és üzleti integrációs megoldását, valamint a maga nemében egyedülálló portálszoftvert kínál. Az Oracle Application Server legújabb verziójában pedig több, a tartalomban gazdag internetes alkalmazások telepítését elősegítő új funkció is megtalálható.
Megbízható, nyílt forráskódú alapokra építve
Szintén nagy jelentőségű, a nyílt forráskódú fejlesztői közösség munkáját elősegítő lépés, hogy az Oracle nyilvánossá tette az ADF Faces Rich Client nevű technológiájának forráskódját, így több mint 80, tartalomban gazdag, AJAX-ot támogató JSF 1.2 segédprogram válik elérhetővé a fejlesztők számára.
A termékek elérhetősége
Az Oracle JDeveloper/Oracle ADF és az Oracle Application Server eszközök fejlesztői próbaverziói ingyenesen letölthetők a következő két webhelyről: http://otn.oracle.com/jdev és http://otn.oracle.com/oc4j.
A fejlesztők az információk bőséges tárházát, és a fejlesztői szempontból legfontosabb témaköröket találhatják meg az Oracle Technology Network (OTN) weboldalán: http://www.otn.oracle.com.
Kapcsolódó cikkek
- Már pályázhatnak a diákok a nemzetközi weboldalépítő versenyre
- Áprilisban ismét HOUG konferencia
- RIS: az első JD Edwards outsourcing szolgáltató Magyarországon
- Az Oracle Magyarországon is bemutatja az Oracle SOA Suite 10g 3.-at
- Füzes Péter az Oracle közép-kelet európai üzletfejlesztési igazgatója
- Grid-index: Magyarország gyengébb a közepesnél
- Oracle: Grid Computing és SOA a zászlón
- HOUG: tizedszer gyűltek össze a magyarországi Oracle felhasználók
- Nexon bérszámfejtés Oracle platformon
- Az Oracle jelentősen növelte piaci részesedését a kkv-k piacán
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.