Szabványos platform a szolgáltatásorientált IT-infrastrukúra kiépítéséhez
A Fujitsu Siemens Computers bemutatta a szolgáltatásorientált IT-infrastruktúra kiépítésének első szabványos platformját. A FlexFrame Infrastruktúra jövőbiztos platformot kínál a szolgáltatásorientált architektúrájukhoz (SOA) dinamikus üzleti környezetet igénylő vállalatok számára. A korábban kizárólag a nagy rendszerek felhasználói számára elérhető nagyfokú megbízhatóságot, rugalmasságot és virtualizációs képességeket a nyílt rendszerekre jellemző áron nyújtó FlexFrame Infrastruktúra újraírja az adatközpont-működés szabályait. A generikus, szabványos platform a fizikai és virtuális hardvererőforrás-szolgáltatásokat is támogatja. A FlexFrame Infrastruktúra többlépcsős bevezetése 2008 januárjában indul, és a platform több funkcionális modullal fog bővülni a jövő év során.
A FlexFrame Infrastruktúra legfőbb megkülönböztető jellemzője, hogy felhasználói néhány egérkattintással az egyes alkalmazásokhoz rendelhetik a fizikai és virtualizált rendszererőforrásokat. A Dinamikus Adatközpont kiépítéséhez vezető út újabb mérföldkövét jelentő FlexFrame teljesen új üzemeltetési elvre épül: automatikusan osztja ki az alkalmazásoknak a rendszergazda által meghatározott erőforrásokat. Elrejti az üzemeltető elől a fizikai és virtuális erőforrások kezelésének bonyolultságát, ezáltal egyszerűbbé teszi a működést.
A Fujitsu Siemens Computers FlexFrame Infrastruktúrája a SOI-filozófiára (Solution Oriented Infrastructure) épül. Szabványos alapokon, minden eddiginél magasabb szinten valósítja meg az automatizált dinamikus erőforrás-kiosztást, és felgyorsítja a teljesen virtualizált adatközpontok elterjedését. Egyszerűsíti, és kockázatmentessé teszi a szolgáltatásorientált architektúra kialakítását, így a cég az új nagyvállalati alkalmazások és a SOA által kínált előnyök hasznosítására koncentrálhat.
Segítségével a rendszergazdák könnyedén igazodhatnak az új és folyamatosan változó felhasználói igényekhez – ami nem kis könnyebbséget jelent a szolgáltatásorientált igények (pl. a rendszer kívánt fokú rendelkezésre állását előíró belső szerződések) kielégítésével folyamatosan küzdő informatikai részlegek számára. A FlexFrame Infrastruktúra folyamatosan figyeli a rendszer rendelkezésre állását, és szinte azonnal reagál a hibákra.
A Flexframe Infrastruktúra ideális platform az IT-infrastruktúra továbbfejlesztéséhez.
· Tökéletes konszolidációs megoldás. Több szervert konszolidál egyetlen központilag felügyelt, magas rendelkezésre állási szintű erőforrásbázisba.
· Megkönnyíti az erőforrások dinamikus átcsoportosítását.
· Tökéletes alapot teremt a szolgáltatásorientált architektúra kialakításához az alkalmazások szintjén. Fő előnyei: a szervererőforrásokat összevonva és megosztva javítja a kihasználtságot; beágyazott rendelkezésre állási jellemzői segítenek fenntartani a szolgáltatási szinteket; a valódi és a virtualizált erőforrások egyes alkalmazásokhoz való egyszerű hozzárendelésével javítja az üzleti reagálókészséget.
A Fujitsu Siemens Computers szabványos PRIMERGY BX pengeszervereire épülő, operációs rendszerektől és alkalmazásoktól független FlexFrame infrastruktúrával beiktatott új szoftverréteg, a ServerView PAN Manager teljes körű ellenőrzést gyakorol a szabványos szerverek, a virtualizált szerverek és az I/O erőforrások felett. A ServerView PAN Manager az intelligencia új szintjét biztosítja a FlexFrame Infrasturktúra számára, és ezzel lehetővé teszi, hogy a virtualizált környezet összes szervere mindenkor optimális teljesítményszinten fusson. Az I/O szintek virtualizálási képességeinek köszönhetően a teljesítmény menet közben is korrigálható. Ehhez a megoldás új réteget hoz létre a hálózati csatlakozási pontok között: a csatlakozásokat virtualizálja, kezelésüket pedig a ServerView Virtual I/O Manager (VIOM) segítségével végzi. Így a terhelés egyszerűen, SAN/LAN címzési problémák nélkül áthelyezhető az egyik szerverről a másikra. Az I/O virtualizáció kiküszöböli a kompatibilitási problémákat a meglévő hálózati eszközökkel, és mentesíti a hálózati adminisztrátorokat a szervereken belüli változtatások kezelésének feladatától.
A Fujitsu Siemens Computers FlexFrame Infrastruktúrája alkalmazás- és operációs rendszer-semleges, és együttműködik a VMware, a Xen és más szállítók hypervisor-alapú operációs rendszereivel.
A ServerView PAN Manager az Egenera PAN Manager szoftverére épül, amelyet az amerikai székhelyű technológiai cég nemrég más hardverszállítók számára is elérhetővé tett.
Kapcsolódó cikkek
- Frissítette Integrity rendszereit a HP
- Itthon is bemutatkozott a Sun Ultra 24
- AMILO Pi 2530: Új, csúcsteljesítményű noteszgép
- Ultra-könnyű Fujitsu noteszgép nagyobb képernyővel
- Esprimo Mobile noteszgépsorozat és HSDPA-képes notebook a Fujitsu Siemenstől
- IBM: TPC-C rekord Red Hat Enterprise Linuxszal
- AMILO Xi 2528: Hatalmas képernyő, fantasztikus multimédiás élmény
- Kompakt, négymagos PRIMERGY RX330 S1 Fujitsu Siemens szerver
- A Sun bevezette az első Intel alapú munkaállomásokat
- Az IBM bemutatta az új z6 mainframe processzort
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.