Az Autodesk felvásárolja a Hanna Strategies vállalatot
Az Autodesk aláírta a Hanna Strategies felvásárlásáról szóló szerződést. A Hanna Strategies szoftverfejlesztéssel foglalkozó mérnöki szolgáltató cég, központjai a kínai Sanghajban, Georgia államban, Atlantában és az indiai Pune-ban találhatók. Az Autodesk 2006-ban részesedést szerzett a Hanna Strategies vállalatban, amelynek most a fennmaradó tulajdonrészét is felvásárolja. Az ügylet részleteit nem hozták nyilvánosságra.
Az Autodesk és a Hanna Strategies az elmúlt öt évben szorosan együttműködött az Autodesk gépipari, épülettervezési és kivitelezési tervezőszoftvereinek fejlesztésén. A jelenlegi felvásárlás az Autodesk digitális prototípus-készítés, épületinformáció-modellezés, valamint 3D és 2D megoldásainak fejlesztését célzó befektetései közé tartozik.
A két fejlesztési csapat egyetlen Autodesk csapatba történő egyesítése növeli az Autodesk mérnöki tevékenységének hatékonyságát és kapacitását, ezenkívül több fejlődési lehetőséget kínálva vonzóbb lesz a legjobb mérnökhallgatók és tapasztalt szakemberek számára Kínában.
A felvásárlást követően Samir Hanna, a Hanna Strategies elnöke és Csien-Ming Huang vezérigazgató az Autodesk munkatársaként folytatja pályafutását: Samir Hanna az Autodesk gépipari megoldásokkal foglalkozó részlegének alelnöke, Csien-Ming Huang pedig az Autodesk kínai alkalmazásfejlesztési központjának alelnöke lesz.
Kapcsolódó cikkek
- Két új négymagos HP munkaállomás
- Új vezető az Allied Telesis-nél
- Uj CEO az Adobe-nál
- Környezetvédelmi stratégia a Canonnál
- Az EnterNet megvásárolta az Unicomm távközlési társaságot
- Kibővítette kapcsolatát az EDS és az SAP
- Rekord eredményt ért el a Telefónica
- Az IBM ötmilliárdért megveszi a Cognos-t
- A Grepton lett a tudásba legtöbbet invesztáló nagyvállalati Microsoft partner 2007-ben
- A Dell megvásárolja az EqualLogic-ot
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
TECHXPO 2024: Már közel 360 ezren töltötték le a Digitális Állampolgár mobilalkalmazást
Megnyitotta kapuit a TECHXPO 2024, Közép-Európa legnagyobb tech csúcstalálkozója Budapesten. A négynapos rendezvény fajsúlyos nemzetközi konferenciaprogrammal indult, melynek nyitóelőadását Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter tartotta a Digitális Állampolgárság témájában. Előadott még a konferencián többek között Gerd Leonhard, a világ TOP 10 jövőkutatóinak egyike, Hong-Eng Koh, a Huawei Technologies globális közszolgálati iparági vezető kutatója, illetve Bojár Gábor, a Graphisoft alapítója is.
A Tenstorrenttel közösen fejleszti mesterségesintelligencia-megoldásait az LG
Az LG Electronics (LG) és a Tenstorrent bejelentette, hogy kibővítették együttműködésüket, amelynek célja a globális piacra szánt SoC-k, (System-on-Chips, azaz egylapkás rendszerek) fejlesztése. A partnerség révén az LG célja, hogy tovább bővítse a termékeihez és szolgáltatásaihoz használt AI-chipek tervezésében és fejlesztésében rejlő lehetőségeket. A vállalat elkötelezett az AI-alapú innovációk előmozdítása mellett, különösen a háztartási készülékek, az okosotthon-megoldások, valamint a jövőbeli mobilitási és kereskedelmi fejlesztésének területén.