Az S&P és a Moody's visszavonta a Magyar Telekom önálló minősítését
Visszavonta csütörtökön a Magyar Telekom önálló cégadósi besorolását a Standard & Poor's és a Moody's Investors Service.
A két nemzetközi hitelminősítő csütörtöki londoni közleménye szerint a lépést a magyar távközlési szolgáltató kérte, és mindkét cég megjegyzi, hogy a Magyar Telekomnak nincs kint lévő, osztályozott hitele a tőkepiacon.
A Moody's, amely közepes befektetői "Baa1" szinten tartotta nyilván a Magyar Telekomot, külön, részletes elemzést nem fűzött az osztályzat visszavonásához.
Az S&P a maga indoklásában ugyanakkor kiemelte, hogy a magyar cég kockázati minősítése egyébként is hozzá volt kötve az MT-ben 59 százalékot tulajdonló Deutsche Telekoméhoz, amely a Magyar Telekom hitelállományának zömét nyújtja, és amely elkötelezte magát a magyar vállalat finanszírozási igényeinek támogatása mellett.
A Standard & Poor's a Deutsche Telekomot - a legnagyobb német távközlési vállalatot - elsőrendű "A mínusz/A-2" cégadósi besorolásokkal tartja nyilván, és ennél a hitelminősítőnél eddig ugyanilyen osztályzat volt érvényben a Magyar Telekomra is. A hosszú távú "A mínusz" osztályzatot azonban - amely most már csak a DT-re érvényes - leminősítést valószínűsítő negatív kilátás terheli.
Az S&P tavaly szeptemberben rontotta az addigi stabilról negatívra a Deutsche Telekom és a Magyar Telekom cégadósi besorolásának kilátását, a német anyacég vártnál nagyobb amerikai mobiltelefon-piaci beruházásaira, valamint a visszavett tavalyi és 2007-es eredmény-előrejelzésekre hivatkozva.
A Standard & Poor's a magyar telefoncég besorolásainak csütörtöki visszavonásáig gyakorlatszerűen együtt mozgatta és azonos szinten tartotta a DT és a Magyar Telekom osztályzatait és azok kilátását.
A Magyar Telekom hosszú távú besorolása így egy fokozattal meghaladta a magyar szuverén devizaadósságra érvényes, közepes befektetői "BBB plusz" osztályzatot.
A Moody's listáján ugyanakkor a Magyar Telekom adósságkibocsátói osztályzata közepes befektetői "Baa1" volt - ez más hitelminősítők módszertanában "BBB plusz"-nak felel meg -, amely egy fokozattal elmaradt a Deutsche Telekomra nyilvántartott "A3"-as elsőrendű cégosztályzattól, és kettővel a tavaly decemberi leminősítés óta érvényes, továbbra is elsőrendű "A2"-es, stabil kilátású szuverén magyar adósbesorolástól.
Az S&P a nála "BBB plusz" szintű magyar szuverén adósosztályzat kilátását tavaly év végén - a költségvetési konszolidáció iránti kormányzati elkötelezettségre hivatkozva - az addigi negatívról szintén stabilra javította vissza, levéve a magyar adósbesorolás leminősítését a napirendről.
A legnagyobb európai hitelminősítő, a Fitch Ratings a múlt hét elején tette meg ugyanezt, indoklása szerint azért, mert ma már "nagyobb a bizalom aziránt", hogy a kormány az idén és jövőre sikerrel teljesíti költségvetési hiánycsökkenési céljait.
Kapcsolódó cikkek
- A legjobb hazai vállalati weboldal
- Magyar Telekom: 10 éve a tőzsdei parketten
- Magyar Telekom: a karcsúsítás 2008 végéig folytatódik
- A Magyar Telekom továbbjutott a Telekom Slovenije privatizációs pályázatán
- Sok érdeklődő a Telekom Slovenijére, a Deutsche Telekom a Magyar Telekom révén is pályázik
- Ismét a Magyar Telekom a legjobb a hazai cégek elszámoltathatósági rangsorában
- Concorde: a vártnál borúlátóbb a Magyar Telekom
- Az MTelekom regisztrált a Telekom Slovenije privatizációs tenderén
- Egyesült a T-Online hozzáférési üzletága és az Emitel a Magyar Telekommal
- A Magyar Telekom megállapodott az érdekképviseletekkel a létszámleépítésről
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.
Gyorsítósávban az AutoWallis
Sikeresen lezárta eddigi történetének legnagyobb felvásárlását az AutoWallis Csoport, ezzel tovább erősítve cseh autókiskereskedelmi pozícióját és meghatározó régiós szerepét. A magyar tőzsde autós vállalata egy lépésben szerezte meg a cseh piacon működő, tavaly közel 50 milliárd forintnak megfelelő árbevételt elérő MILAN KRÁL GROUP 100 százalékát, melynek köszönhetően újabb márkákat (Mercedes-Benz, Ford) és új tevékenységet (Mercedes-Benz Truck nagyhaszongépjárművek értékesítése, szervizelése) is bevont portfóliójába.
Szigorodik az ellenőrzés a webáruházak felett
A fogyasztóvédelmi hatóság már 2024-ben is kiemelten vizsgálta a webáruházakat és a nemzetgazdasági miniszter legutóbbi bejelentése alapján ezek a vizsgálatok csak szaporodni fognak a jövő évtől. Ráadásul, 2025-től egy fogyasztóvédelmi csúcshatóság is létrejön, amelynek kiemelt célja lesz a fogyasztók védelmének biztosítása az online térben. Webáruház üzemeltetőjeként nem árt ezért felkészülni arra, hogy mik is azok a főbb gyakorlatok és hiányosságok, amikre ugrik a hatóság. A Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője segítségével ismertetjük a részleteket.