Acrobat Connect a Philipsnél
Az Adobe bejelentette: a Royal Philips Electronics az Adobe Acrobat Connect Professional szoftvert választotta oktatási tevékenységének kiterjesztésére. A vállalat online tréning és videokonferencia szolgáltatással kívánja bővíteni portfolióját. A Connect technológiát a Philips a saját fejlesztésű Healthcare Learning Management System rendszerébe integrálták, amelynek jelenleg több mint 135 ezer egészségügyi területen dolgozó felhasználója van.
A Philips oktatói a Connect révén hatékony online tréningeket tarthatnak, amelyek jól kiegészítik a Philips több mint száz, többek között Európában, Ázsiában és Észak-Amerikában található helyi oktatóközpontjában folytatott képzéseket. A Philips évente több mint 100 képzési modult, tananyagot készít, amelyek több ponton kapcsolódnak egymáshoz. A Connect lehetővé teszi az élő előadások rögzítését, így azok is hozzájuthatnak az anyaghoz, akik nem vesznek részt az online tréningeken.
"Az Acrobat Connect Professional alkalmazásával könnyebbé tehetjük ügyfeleink és partnereink oktatását, és elősegíthetjük cégünk belső kommunikációját - különös tekintettel a világ különböző pontjain dolgozó marketing és kereskedelmi alosztályokra, valamint disztribútorainkra" - mondta Douglas Dell, a Philips oktatási osztályának igazgatója. "A Connecttel minőségi, interaktív e-learning programokat nyújthatunk a Philips egészségügyi termékeit használó ügyfeleinknek, akik ezáltal jobb minőségű szolgáltatást nyújthatnak a betegeknek."
Az új szolgáltatás igénybevételéhez nem szükséges speciális szoftver telepítése és a tűzfal hosszas konfigurálása. Az egészségügyi dolgozók bárhonnan csatlakozhatnak a tréningekhez - ezt az ingyenes Adobe Flash Player lejátszó 99,1%-os elterjedtsége biztosítja.
Kapcsolódó cikkek
- Újbudai e-mindennapok
- OKI a Corvinus Egyetemen
- Linux-képzéseket indít az Oracle University
- A Philips 2,7 milliárd dollárt ajánl az amerikai Genlyte-ért
- Magyar Bálint: az interaktív tábla ablak a világra
- Nintendoval tanulnak angolul a japán gyerekek
- Intelligens Iskola programra pályázhatnak hamarosan az intézmények
- Sybase: SAUC konferencia Magyarországon
- Oracle Junior képzés elhelyezkedési lehetőséggel
- Munkahelyteremtés: Program, térkép, oktatás
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át
Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel. Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.