"Kreatív kapitalizmust" szorgalmaz Bill Gates
Csütörtöki beszédében Gates szorgalmazta, hogy az üzleti vállalkozások saját „kreatív kapitalizmus” projekteket indítsanak, amelyekkel a közvetlen anyagi nyereség mellett a társadalom egésze, és különösen a valamilyen okból annak peremén élők számára hasznos termékek fejlesztését segíthetnék elő. A Microsoft-elnök kihangsúlyozta, hogy az év második felétől, miután idejét és energiáját a Bill & Melinda Gates Foundation jótékonysági alapítványának fogja szentelni, számos vállalattal – telefontársaságokkal, bankokkal és gyógyszergyárakkal – folytat majd egyeztetéseket a témában, tanácsokat adva arról, hogy mindez hogyan lehetne megvalósítható a gyakorlatban.
Azt természetesen senki nem vonja kétségbe, hogy Bill Gates alapítványán keresztül kiemelkedő jelentőségű jótékonysági munkát végez a harmadik világban. Fontos fejlemény, hogy az utóbbi időben maga a Microsoft is igen tevékenyen részt vesz olyan, főleg oktatási projektekben, amelyek a fejlődő országok felzárkózását szolgálják. A kritikusok szerint ugyanakkor Gates egy olyan vállalat élén szerzett dollármilliárdokat, amely kihasználja piaci előnyét versenytársaival szemben, a harmadik világban való élénkülő tevékenységet pedig a Linux-konkurencia ellensúlyozására való törekvésként értékelik. Akárhogy is, az tény, hogy a szegény országokban erőforrások és valódi civil társadalom híján nemzetközi összefogással kell segíteni az ott élőket, az pedig jogosan elvárható, hogy az ENSZ és a segélyszervezetek mellett a multik is kivegyék ebből a részüket.
Kapcsolódó cikkek
- Megalakult az e-Befogadás és Információs Társadalmi Fórum
- A világ előrehaladása az információs társadalom terén - letölthető az ITTK összefoglaló jelentése
- Bécs: egymillió euró új internetes megoldásokra
- Az akcióév első programja: "Kattints rá, Nagyi!"
- Symantec: tanácsadó oldal a családok online védelmére
- Az USA-ban is bevezetik a fejlődő országok noteszgépét
- Több mint egymillióan kattintottak a Startlapra
- 75 dolláros laptopot ígér az OLPC lemondott műszaki igazgatója
- Bill Gates felvázolta a következő digitális évtizedről alkotott jövőképét
- 30 millió dollárt ad Simonyi és Gates az új chilei szupertávcsőhöz
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.