Adobe webtechnológiai konferencia
Az Adobe hazai képviseletét ellátó Trans-Europe Kft. Adobe megoldások - Flexibilis kapcsolatok és mobilitás címmel webtechnológiai konferenciát szervez Budapesten.
A konferencia célja rávilágítani az Adobe Flash/Flex alapú webes megoldásokban rejlő lehetőségekre. A rendezvényen szó lesz a technológia hátteréről és helyéről a webprogramozás kavalkádjában, amelyet az előadók hazai, már működő megoldásokon keresztül demonstrálnak.A február 21-i dátum nem véletlen: az Adobe az év elejére tervezi a Flash/Flex alapú termékvonal frissítését. A konferencián az Adobe magyarországi termékmenedzserei mellett a szakmában elismert előadók, programozók és a technológiában jártas üzletemberek is felszólalnak. Az előadók elméletben és gyakorlatban is bemutatják, hogyan fejleszthetünk interaktív webes alkalmazásokat, sugározhatunk HD minőségű hangot és mozgóképet az interneten keresztül, hogyan tarthatunk hatékony prezentációkat, konferenciát és tréningeket anélkül, hogy kilépnénk az irodából, hogyan jeleníthetünk meg Flash tartalmakat (pl. YouTube videókat) a legújabb Nokia mobiltelefonokon.
A konferencia előadásainak témái: Adobe Acrobat Connect - online kommunikáció, e-learning; Adobe Flash Media Server 3 - hang- és videosugárzás (streaming); Adobe Flex 3 és Flex Builder 3 - dinamikus online alkalmazások fejlesztése; Adobe Flash Lite 3 - Flash tartalmak mobilon.
További információ: www.trans-europe.hu
Kapcsolódó cikkek
- Az Adobe Kevin Lynchet műszaki igazgatónak nevezte ki
- Az Adobe új EMEA alelnököt nevezett ki
- Bill Gates szerint Magyarországon kiemelkedően gyors volt a fejlődés az informatikai oktatás terén
- Magyar Bálint is felszólalt a Microsoft által szervezett berlini konferencián
- Fontos évet zárt az Adobe
- 50 nap múlva: Barcelona újra várja a mobilvilágot
- Cisco virtuális tárgyaló már cégek között is
- Innovációs konferencia Aradon
- Számítógépes nyelvészeti konferencia Szegeden
- Kihasználatlan csodafegyver a zsebünkben?
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.