Hama Kft.: 2,7 milliárd forint bevétel 2007-ben
Az elektronikai tartozékok forgalmazásával foglalkozó magyarországi Hama Kft. 2,7 milliárd forint bevételt ért el 2007-ben, a cég idén 3 milliárd forint bevétel elérését tervezi - közölte a cég az MTI-vel.
A cég közlése szerint a bevétel 37 százalékát teszi ki a memóriatermékek és a számítástechnikai kiegészítők forgalmazása, az otthoni szórakoztatóelektronikai termékek kiegészítői 26 százalékos részt hasítanak ki a teljes bevételből. Ezt követik a fotótartozékok 23 százalékos, majd a mobilkiegészítők 9 százalékos részesedéssel.
A közlemény szerint a németországi központú Hama felvásárolta a francia Thomson híradástechnikai cég tavaly felszámolt tartozék- és kiegészítőportfoliójából megmaradt készletét és a jövőben a fej- és fülhallgatókat, az univerzális távirányítókat és szobaantennákat, mint kiegészítő "vendégmárkákat" forgalmazza.
Hangsúlyozzák, hogy ezeket az eszközöket később fejlesztik és gyártani is fogják, a Hama azonban nem jogutódja a Thomsonnak.
Az akvizícióból - mivel a Thomson termékeket Magyarországon is forgalmazzák - a magyarországi leányvállalat egymillió euró forgalombővülést remél.
Az idei beruházásokkal kapcsolatban közölték, hogy a cég tervezi raktárbázisának mintegy 2000 raklappal történő bővítését, mintegy 1,2 millió euró költségvetéssel.
A Hama által forgalmazott SanDisk memóriakártyák piaci részesedése 31 százalék - ezzel, illetve az audió-, videó-, antenna- és komputerkábelek területén a cég piacvezető Magyarországon.
A 70 millió forint saját tőkével rendelkező magyarországi Hamát 1993-ban alapították, a cég 100 százalékban a Hama GmbH & Co KG tulajdona és negyven főt foglalkoztat.
A németországi Hama-t 1923-ban alapították Drezdában, jelenleg 16 ezer multimédia kiegészítőt forgalmaznak (ebből 5 ezret Magyarországon).
A cég 11 leányvállalatánál 2000 főt foglalkoztatnak világszerte.
Kapcsolódó cikkek
- A HP fizetett a megfigyelt újságíróknak
- A Vodafone-hoz távozik a Microsoft mobilfőnöke
- A Konica Minolta kiadta 2007 első három negyedévének pénzügyi eredményeit
- A Microsoft ajánlata megosztotta a Yahoo igazgatótanácsát
- Peter Geytenbeek a Symantec új regionális igazgatója
- Új ügyvezető az Avid Technology Video részlegének élén
- Négy csillag a Ricohnak
- Budapestre került az egyik European IT Excellence díj
- A News Corp is megvenné a Yahoo-t
- Rekord árbevételt realizált a SAS
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.