Virtuális konferenciával debütált az új Információtechnológiai Központ a Debreceni Egyetemen
Egyedülálló módon került átadásra a Debreceni Egyetem Tudományegyetemi Karok új Információtechnológiai Központja ma délelőtt. A nagyközönség számára virtuális sajtótájékoztató keretében mutatták be a központot, melynek létrejöttével a modern technológiai forradalommal lépést tartó szolgáltató egység kezdi meg működését az Egyetem téri campuson. A központ feladata lesz többek között a hamarosan Debrecenbe érkező szuperszámítógép elhelyezése és üzemeltetése is.
A modern infokommunikációs technológiák szervezeti egységesítésével, a különböző részterületek integrációjával jött létre a Debreceni Egyetem Tudományegyetemi Karok (TEK) Információtechnológiai Központja, mely az egyetem korszerű informatikai rendszerén belül, azzal szoros egységben nyújtja szolgáltatásait. Az új Információtechnológiai Központ a TEK telefon-, internet-, szerver- és kábeltelevíziós hálózatát üzemelteti és fejleszti abban az épületrészben, ahol huzalozási központként az országos és a városi internet-, telefon- és televíziós kábelek futnak össze.
A TEK hálózati technikáját az elmúlt időszakban teljesen korszerűsítették, így a felújított oktatási épületekben és kollégiumokban a szobákhoz alapfelszereltségként tartozó internethozzáférés mellé az Információtechnológiai Központ egyéb szolgáltatásokat is képes bekapcsolni. Ennek köszönhetően például nemcsak televíziós műsorok érhetők el az interneten keresztül, hanem a hallgatók interaktív videó kapcsolatba is kerülhetnek egymással, vagy akár más városok kollégiumaiban lakó egyetemistáival is. A szélesebb palettájú, rugalmasan kialakított IT szolgáltatások lehetővé teszik továbbá a tanulás, oktatás, kutatás hatékonyságának növelését is. A TEK hallgatói, oktatói és alkalmazottai számára az Információtechnológiai Központban modern ügyfélszolgálati irodát is kialakítottak, ami tovább növeli az új infrastruktúra által biztosított szolgáltatás minőségét.
Az Egyetem Információtechnológiai Központjának további fontos feladata lesz a hamarosan Debrecenbe érkező szuperszámítógép elhelyezése és üzemeltetése, magyarázta dr. Pálinkás József, a Debreceni Egyetem Tudományegyetemi Karok elnöke a virtuális sajtótájékoztatón. A nemzetközi színvonalon kiépített erőforrásteremben már előkészítették a rendszer működéséhez szükséges speciális környezetet. A rendkívül nagy számítási teljesítményt nyújtó szuperszámítógép a kutatói munkán túl segítségére lehet például az informatikus, biológus, kémikus szakos hallgatóknak szimulációs programok futtatására, ugyanakkor terjedelmes lexikális anyagok elemzésénél akár a bölcsészek munkáját is jelentős mértékben megkönnyítheti, mutatott rá az előnyökre az elnök.
Kapcsolódó cikkek
- Nyolcmillió forint egyetemi kutatásra és képzésre az IBM-től
- Adobe CS3 oktatóvideók a szoftver.hu-n
- Négyszáz főt vár etikus hekkelési konferenciájára a NetAcademia
- Sun oktatóterem a Jövő Háza kiállításon
- Korszerű számítógépekkel gyarapodott egy gyulai informatikai iskola
- Magyar diákcsapatok a Google versenyén
- Debreceni fiatalok Rotterdamba készülnek
- A Google versenyre hívja a marketing szakos diákokat
- Bankkártyákról mindenkinek - új online MNB kiadvány
- Az akcióév első programja: "Kattints rá, Nagyi!"
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
Szerződéses vállalások megsértése miatt bírságolt a Médiatanács
A román társhatósághoz fordult a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) egy, a Mozi+ csatornán közvetített akciófilm korhatár-besorolásával kapcsolatban, mert a médiaszolgáltató által választott korhatári kategória és sugárzási időpont nem felelt meg a magyar követelményeknek. A Médiatanács október 29-i ülésén szerződéses vállalások megsértése miatt bírságolt, emellett állampolgári bejelentések nyomán vizsgált meg több műsorszámot.