Nemzetközi konferencia az életvitelt segítő megoldásokról
2008. április 3-5. között Budapest ad otthont az Európai Unió kiemelt kutatás-fejlesztési területéhez, az életvitelt segítő infokommunikációs rendszerek Közös Programhoz kapcsolódó nemzetközi konferenciának. Az eVITA 2008 elnevezésű Konferencia és Szakkiállítás célja, hogy bemutassa azon informatikai fejlesztéseket, azokat az alkalmazásokat és technológiákat, melyek az egészségesebb, gazdaságosabb és kényelmesebb életvitel szolgálatába állíthatók.
Több éves előkészítést követően az Európai Unió várhatóan 2008 nyarán indítja el azt a tíz éves programját, melynek célja, hogy a mobilkommunikációs technológiák adta lehetőségek alkalmazásával, az európai államokat érintő olyan problémák megoldását mozdítsa elő, mint az elöregedő társadalmaknak, az eltartó-eltartottak arányának és a különböző ellátórendszereknek a prognosztizálható válsága. Számos EU tagállam jelentős növekedési potenciált lát azon kutatás-fejlesztési területeken, amelyek feladata, hogy innovatív megoldások alkalmazásával olyan eszközök szülessenek, melyek hozzájárulnak a közösségi állampolgárok életvitelének megkönnyítéséhez és biztonságosabbá tételéhez.
Ennek a Közös Programnak ma már számos közösségi állam tagja, köztük Magyarország, mint alapító. A kezdeményezés témájához kapcsolódó kiemelkedő nemzetközi esemény a 2008. április 3-5. között Budapesten, az Európa Kongresszusi Központban megrendezésre kerülő eVITA 2008 Konferencia és Szakkiállítás, melyre az Európai Bizottság vezető munkatársai mellett a Közös Programban részt vevő országokból is számos szakértőt és kiállítót várnak. Az esemény szervezője a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal, szakmai rendezői az Informatikai Vállalkozások Szövetsége és a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság, rendezője pedig a Nexus Event.
Az eVita 2008-on lehetőség nyílik megismerni azokat az infokommunikációs technológiákat és alkalmazásokat, illetve azokat a fejlesztési irányokat, melyek megoldást kínálnak olyan, az Uniós társadalmakat és ezen belül Magyarországot is érintő kérdésekre, mint a nyugdíjasok és keresőképesek arányának eltolódása, az egészséges életvitel feltételeinek megteremtése, vagy a felügyeletre, rehabilitációra szorulók gondozásának biztosítása. A konferencia előadói, illetve a kapcsolódó szakkiállítás bemutatja azokat a rendszereket, melyek képesek integrálni a modern informatikai eszközöket, a vezetékes vagy vezeték nélküli hálózatokat, illetve biztosítani tudják ezek együttműködését és kommunikációját.
Az új technológiák legígéretesebb, az emberi életvitelben is alkalmazható lehetőségei az időskorúak, fogyatékkal élők, rehabilitációra szorulók mindennapi életét felügyelő és segítő rendszerek, melyek a vezeték nélküli vérnyomásméréstől a mért adatok kezelőorvoshoz való azonnali, digitális eljuttatásán át akár az érintőképernyőn programozottan megjelenő gyógytornagyakorlatokig terjedhetnek. Ezek az életvitelünkbe beágyazott, ún. „ambiens” rendszerek alkalmazhatóak a biztonságos közlekedés támogatásában, a járművezetők, sportolók és más szabadidős tevékenységeket végzők életfunkcióinak monitorozásában, a veszélyes munkahelyeken dolgozók biztonságának garantálásában, sőt az intelligens épületek, otthonok kialakításában is.
A konferenciáról és magáról az eVita Nemzeti Programról további információkat talál a http://evitaevent.eu weboldalon.
Kapcsolódó cikkek
- eVITA: fórum az életvitelt segítő infokommunikációs technológiákról
- Nemzetközi szaktekintélyek a 7. Simonyi Konferencián
- Innovációs elismerés az Intellio autópálya-felügyeleti megoldására
- Informatikai inkubációs központ a Debreceni Egyetemen
- A gyengülő oktatás megöli a stratégiai fontosságú elektronikai ipart
- Magyar-amerikai tudományos és technológiai együttműködés
- Nemzetközi hálózatban működő akkreditált laboratórium segíthet a hazai ipar európai k+f integrációjában
- Vízálló hallókészülék vezetéknélküli telefon- és zenelejátszó-kapcsolattal
- Parkinson-kór, epilepszia, fertőző és szívbetegségek: több millió euró a magyar kutatóknak
- Sikeres Ricoh-MTA SZTAKI k+f együttműködési projekt
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Izgalmas versenyek a T-esport Bajnokságon
Százezer euró – ennyi volt az összdíjazása a Deutsche Telekom hétvégén lezárult e-sport bajnokságának, a T-esport Bajnokságnak. Az online eseményeken és a Budapesten, a Telekom PlayIT Show keretében megrendezett döntőben a legjobb Counter-Strike 2, League of Legends, Brawl Stars és EA Sports FC 24 játékosok mérték össze a tudásukat, köztük két magyar versenyző is.