Kórokozó él vissza a VirusBuster nevével
A Víruslaboratórium vezetője, Szappanos Gábor tájékoztatása szerint a károkozó virusbuster.personal.v3.20.regfile.by.arcade.exe néven elektronikus levelekhez csatolt állományként terjed. A vírus elemzése, besorolása és az azonosításához szükséges kódsorozat meghatározása nem okozott különösebb nehézséget, hiszen a meglehetősen jól ismert Bagle féreg egy változatáról van szó. Ennek megfelelően a VirusBuster biztonsági megoldásainak rendszeresen frissítendő szignatúraállománya – a kártevők azonosításához szükséges adatbázis – természetesen már tartalmazza a virusbuster.personal.v3.20 elleni védekezéshez szükséges információt is.
A VirusBuster fejlesztési vezetője, Stange Szilárd szerint a féreg azonosítása tapasztalt felhasználók számára egyébként sem okozhat gondot, hiszen már a névadás módja önmagában felkeltheti a gyanút arra, hogy az elektronikus küldemény csatolmánya valójában számítógépes kártevő.
Egy mostani jó hír kapcsán Stange Szilárd arra is emlékeztet, hogy a VirusBuster Kft. nevével már máskor is előfordult visszaélés. Az A29 név alatt működő vírusíró brigád ugyanis néhány napja jelentette be feloszlását, és a csoportosulás vezetője ugyancsak a VirusBuster fedőnevet használta. Ha hinni lehet a "hivatalos visszavonulást" bejelentő közleményének, akkor a felhasználói közösség fellélegezhet. A meglehetősen kreatív és innovatív A29-hez fűződik ugyanis például a symbianos mobiltelefonokat fertőző hírhedt Cabir, továbbá az első Pocket PC-s károkozó, a Duts, az NTFS állományrendszer "Alternate Data Streams" képességeit elsőként kihasználó Stream, valamint a Windows és Linux alatt is fertőző Lindose nevű számítógépes kártevők elkészítése.
Kapcsolódó cikkek
- A vírusokat nem érdekelte az áprilisi választás
- Maces kártevő szedi áldozatait
- A Zeusz már a firefoxosokat is fenyegeti
- Conficker a csúcson, újoncok a páston
- Fertőzött XP-s gépeken nem telepíthető a Windows frissítés
- Teljesen új moduláris védelmi rendszer: VIPRE 4.0
- Elmaradottak vagyunk még a kórokozóinkban is?
- A Windows automatikus futtatás funkcióját használják ki a kártevők
- Hamis Microsoft vírusirtó terjed
- Trojan.FraudLoad - látszólag a saját internet-szolgáltatónktól érkezik
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.