IDC Security Roadshow Budapesten - hatodszor

Kovács Attila, 2008. március 26. 18:18

A 250 jelentkező több mint nyolcvan százalékának a részvételével a Hotel Royalban tartották ma a hatodik IDC Security Roadshow konferenciát. Az egész napos rendezvényen a megnyitót követően 14 előadás hangzott el. Meghívott előadók az IDC Magyarország, IBM, Cisco Systems, S&T Hungary, HP Magyarország, Symantec, Phion, APC Hungary, Blue Coat és az NHH képviseletében léptek pódiumra.

Komáromi Zoltán, az IDC Magyarország ügyvezető igazgatója megnyitójában hangsúlyozta: ma már a vírusok megfelelő kezelésénél nagyobb gond az adatvesztés és a vállalati adatok kiszivárgása. Felmérésük szerint az IT biztonsági auditot egyre több vállalat végzi, végezteti el.

 Marosvári Gábor, az IDC vezető elemzője "Az információbiztonság új dimenziói és ezek hatása a CIO-k munkájára" címmel tartott előadást. Néhány gondolata: Az IT-rendszerek és biztonságuk növekvő komplexitása számos kihívás elé állítja hazánk és a régió informatikai felső- és középvezetőit. Kezelniük kell a hozzáférési pontok számának robbanásszerű növekedését, a kommunikációs technológiák konvergenciáját, az emberi viselkedésből eredő kockázatokat, meg kell győzniük a vírusellenőrző szoftvereknél és tűzfalaknál leragadt felsővezetőket, és le kell küzdeniük a korlátozott erőforrások, valamint a stagnáló vagy egyenesen szűkülő költségvetés problémáját. Az alapok változatlanok, de az informatikai felsővezetőknek és az IT-biztonsági vezetőknek ma már a hitelesítési módszerek fejlődésével is lépést kell tartaniuk, és meg kell birkózniuk a tőkeerős hátterű ipari kémek, kiberterroristák és a belső dolgozók általi fenyegetéssel. Az IDC 2008-ra szóló biztonsági előrejelzései közül kiemelhető, hogy a cyber bűnözők késztermékként árulják és támogatják támadási "szolgáltatásaikat". Továbbá: az adatközpontok biztonsága a hozzáférési és támogatási problémák miatt kritikussá válik. Idén fontos téma lesz a szellemi tulajdon lopása és az adatszivárgás elleni védekezés. Az IDC szubjektív ajánlatokat is összeáállított a vállalatok részére, ezekből idézünk. Az IT-biztonságot nem elszigetelt területnek kell tekinteni; megfontolandó komplex biztonsági és átfogó compliance menedzsment bevezetése a vállalatoknál; folyamatosan frissíteni, aktualizálni kell a vállalati adatbiztonsági szabályozást; érdemes a cégeknek jogosultság- és hozzáférés-kezelési stratégiát készíteni; a vállalatoknak pontosan tisztában kell lenni saját biztonsági igényeikkel.

A rendezvény kiemelt előadója volt Simon Singh titkosítási szakértő, író újságíró és tv-producer, a “Kódkönyv – A rejtjelezés és rejtjelfejtés története” című, nálunk is kiadott könyv szerzője. "Enigma - a világ legbecstelenebb titkosírója" című előadásában arról beszélt, hogyan változtatta meg a második világháborúban a németek által használt Enigma-kód a kódok történelmét. Az akkori szövetségesek kódtörői felfedezték az Enigma gyengeségét (emberi hiba) és megfejtésével sokat segítettek világháború menetének megfordításában. Az előadó  konferenciára magával hozott és bemutatott egy eredeti Enigma kódológépet.
    

Kulcsszavak: IDC security

IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!

Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.

2024. december 19. 16:28

Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra

Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.

2024. december 19. 14:55

A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében

A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.

2024. december 19. 10:09

Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok

Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.

2024. december 18. 13:24

Magyarországon az első brownfield megközelítésű RISE with SAP bevezetést hajtották végre sikeresen az Alteonál

Az Alteo Nyrt., Magyarország vezető megújulóenergia vállalata, sikeresen befejezte az SAP S/4HANA vállalatirányítási rendszer bevezetését. A projekt mindössze kilenc hónap alatt valósult meg, elsőként alkalmazva Magyarországon a RISE with SAP projektvezetési csomagot a barnamezős átálláshoz.

2024. december 16. 18:13

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Új platform köti össze a vállalkozókat és partnereiket

2024. december 16. 13:25

CES 2025 előzetes: Elon Musk Amerikája, avagy a világ Musk-ja

2024. december 9. 16:46

Újabb részvételi rekordot döntött az e-Hód

2024. december 9. 11:32

Először készült felmérés a magyarországi retail media helyzetéről

2024. december 6. 18:14