Canon HG10 a "komoly" kategóriából
A 2,7 inches LCD képernyőt sajnos érintéssel nem vezérelhetjük, ami elég nagy kár, tekintve a jelenlegi trendeket. Ennek ellenére az LCD képernyő alján található lejátszás funkciók könnyen kézhez állnak, a képernyő bal oldalán pedig a DSLR fényképezőgépekről ismerősnek tűnő d-pad tárcsát találunk, amellyel könnyedén navigálhatunk a menüben. Ezen a téren a Sony érintőképernyős megoldása mindenképpen életképesebb, hiszen ha idegenkedünk is az ujjlenyomatoktól díszelgő LCD érintőképernypktől, még mindig ez a legjobb megoldás az agyafúrt, és néha megkérdőjelezhető minőségű alternatív navigációs megoldásokhoz képest.
A HG10-hoz szinte minden szükséges kiegészítőt hozzácsatlakoztathatunk, hiszen a vázon a kezdve a vakupapucstól az összes mai csatlakozási megoldás megtalálható.
De természetesen a Canon HG10 igazi aduásza a teljes értékű HD felbontás (1080p), de ugyanakkora dicséretet érdemel a minőségi beállítások végtelen sora, amelyhez az összes felbontáson hozzáférhetünk. Ez nagyon praktikus dolog, hiszen nem mindenki rendelkezik olyan készülékkel, amely maximális felbontáson le képes játszani a full HD tartalmakat, így a kamkorderen 5-15Mbps között beállíthatjuk a számunkra legmegfelelőbb felbontást. Természetesen, nem kell ezzel bajlódni, ha egyenesen a kamkorderről futtatjuk a videót, de a kisebb bitráta a 40GB-os merevlemez kapacitására is jó hatással lehet. Nos beállítási lehetőségeink szinte korlátlanok.
A kimeneti csatlakozások tekintetében a HG10-ra nem lehet panasz: felvételeinket kompozit vagy HDMI csatlakozással vetíthettük le. Érdekessége, hogy egy univerzális HDMI csatlakozóval rendelkezik, amely kompozit kábelcsatlakozást is fogad, emellett USB csatlakozással rendelkezik. Firewire csatlakozást nem találtunk, de nem is hiányoltuk
Képminőség tekintetében a Canon HG10 valósággal ragyog. A megfelelő részletességgel egy pillanatig sem lehet probléma még sima videó módban sem, ez pedig valódi high definiton klasszist jelent. A színek természetesek és megfelelően telítettek, és nyoma sincs az olcsó HD kamkorderekre jellemző tömörítési hibáknak.
A HG10 kedvezőtlen fényviszonyok között is kiválóan megállja a helyét, de azért vaksötétben ne várjunk tőle csodát, mert rossz fényben az autófókusz kisebb gondokkal küszködik. De ez végül is minden kamkorderre egyformán jellemző.
A hangminőség kiváló, sőt a hátunk mögötti hangokat is kiválóan rögzítette. Sztereó hangfelvételre azonban nem a legalkalmasabb, ugyanis a mikrofonok túlságosan közel vannak egymáshoz.
Ára is kissé magasabb az átlagosnál, 700 dollárért azonban igazi félprofi kamkordert vihetünk haza, amely valódi HD tartalmakat rögzít...
Kapcsolódó cikkek
- Hat új multifunkciós nyomtató a Canontól
- Már ősszel érkezik a Sony cserélhető objektíves videokamerája
- Csúcsszkenner a Canontól: CanoScan 9000F
- A nagyfiúk is beszállnak a digitálisfilmkamera-üzletbe: ARRI Alexa
- Ötszörös TIPA-díjas a Canon
- A nagyfiúk is beszállnak a digitális filmkamera üzletbe: ARRI Alexa
- A világ első mikro négyharmados kamerája
- Profi Canon XF300 és XF305 kamerák új kodekkel és kis szórású Hi-UD optikával
- Még karcsúbb a Samsung új döntött optikás kamerája
- Nagyformátumú nyomtatás a Canontól: imagePROGRAF modellek
Digicam ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Nikon: tükör nélküli videókészítő szett
A Nikon ma bemutatja a videó- és tartalomkészítők számára egyaránt megfelelő első tükör nélküli videókészítő szettjét – a Nikon Z 6 Essential Movie szettet. A készlet biztosítja az igazán lényeges összetevőket a gyors videófelvételhez, és az alapvető eszközöket a kiváló minőségű videók készítéséhez.
A kulcslyuk után itt a mini kulcslyuk
Az informatikai eszközök, a nagyobb felbontású és egyre kisebb kamerák az orvosi technológiák, műtétek, eljárások terén is egyre jelentősebb áttörést eredményeznek: így a sebészet is új korszakba lépett, már Magyarországon is végeznek mini laparoszkópiás műtéteket.
Digitális forradalom zajlik a filmkészítésben
Nem kellenek dollármilliók a jó és sikeres játékfilm készítéséhez, az ötlet, a tartalom sokkal fontosabb, mint a technika - hirdeti Karl Bardosh, azaz Bardos Károly, a digitális újmédia nemzetközi képviselője, a New York-i Egyetem professzora, aki Szekszárdon, a Digi 24 elnevezésű digitális rövidfilmes versenyen adott interjút az MTI-Pressnek.
Videoklippek és szürreális fotók a Szigeten
Igazi cirkusz-kultúrtörténeti gyöngyszem várja az idei Sziget látogatóit. A Cirkusz Galéria egy régi cirkuszi lakókocsi restaurálásának eredménye. A klasszikus cirkuszi külső modern, minimál kortárs művészeti galériát takar, amely a Sziget rendezőinek reménye szerint igazi vizuális találkahely lesz. A galéria megálmodója Matyasi Gábor fotóművész, a fesztivál alatt az ő szürreális fotói, videoklipjei tekinthetők meg a falakon.
Sony SX21E: Kamera vagy távcső?
A nagyteljesítményű, 57x-es optikai zoommal rendelkező új Sony Handycam SX21E-vel akár a teljes képernyőt betöltő közeli felvételek készíthetők kifogástalan képminőségben. S ha ez nem elég, a kibővített zoom 67x-es értékre növelhető látható minőségromlás nélkül.