Novell a "Szezám utcában"
A Novell bejelentette, hogy a Sesame Workshop – a "Szezám utca" című gyermeksorozat mögött álló non-profit oktatási célú szervezet – a Novell megoldásait választotta hardver- és szoftver-infrastruktúrája korszerűsítéséhez.
A szervezet szoftverlicenceiről, -leltárairól és -használatáról teljes és pontos képet nyújtó Novell ZENworks Asset Management segítségével a Sesame Workshop hatékonyabban meg tud felelni az auditálási kérelmeknek és megfelelően tudja kezelni lízingszerződéseit. A Sesame Workshop a SUSE Linux Enterprise Server rendszeren futó Xen virtualizációval pedig növelheti webkiszolgáló infrastruktúrájának teljesítményét, mellyel a kiszolgálói hardverköltségek csökkentése mellett fokozhatja a rugalmasságot, és adatközpontjával dinamikusan követheti az üzleti igényeket, elvárásokat.
A megfelelőség javítása a ZENworks Asset Management segítségével
„A Novell ZENworks Asset Management a megfelelő megoldás számunkra, mert több platformon, többek között Linux, UNIX, Windows és Macintosh rendszereken is használható” – mondta Noah Broadwater, a Sesame Workshop információs rendszerekért felelős alelnöke. „A ZENworks Asset Managementnek köszönhetőn pontosan tudjuk mi, hova van telepítve. A valós idejű leltár pedig lehetővé teszi a szoftverek licenckezelési követelményeinek, valamint a lízingelési kötelezettségeinknek való megfelelést” – tette hozzá Broadwater.
Non-profit szervezetként a Sesame Workshop munkaállomásai, laptopjai és kiszolgálói nagy részét lízingeli. A szervezet azért döntött a Novell ZENworks Asset Management mellett, mert használatával automatikusan nyomon tudja követni a hardver- és szoftverleltár változásait. A házirendalapú tárgyieszköz-gazdálkodási folyamat lehetővé tette, hogy a Sesame Workshop rövidebb idő alatt készítse el leltárait és juttassa el az új berendezéseket a felhasználóihoz. A ZENworks Asset Management segítségével a licencszerződések megfelelő kezelése mellett a szervezet 70 százalékkal csökkentette a leltár összeállításához és felügyeletéhez szükséges időt, így kis létszámú informatikai csapata a stratégiailag fontosabb projektekre tud összpontosítani. A Novell személyazonosság- és biztonság-felügyeleti megoldásainak köszönhetően pedig több mint 10 000 felhasználója biztonságosan csatlakozhat a szervezet intranet hálózatához.
„A Sesame Workshop olyan technológiai megoldásokat igényelt, amelyek lehetővé teszik több millió gyerek, szülő és oktató hatékony elérését” – mondta Joe Wagner, a Novell alelnöke és rendszer- és erőforrás-kezelési részlegének vezérigazgatója. „A Novell ZENworks Asset Management segítségével a Sesame Workshop leegyszerűsítette tárgyieszköz-gazdálkodási folyamatait, kézben tartja a szoftver- és hardvereszközök licencelési feladatait, így költséghatékonyabban felelhet meg az oktatási kihívásoknak” – tette hozzá Wagner.
Költségcsökkentés Xen virtualizációval
A Sesame Workshop a zárt forráskódú rendszereknél mintegy 85 százalékkal olcsóbb Novell SUSE Linux Enterprise Servert választotta webes infrastruktúrája futtatásához. A SUSE Linux Enterprise Serverbe épített Xen virtualizáció segítségével a szervezet 80 százalékkal csökkentette webszerverének helyigényét, 30 százalékkal pedig hardverköltségeit, mivel ezzel a megoldással a virtuális webkiszolgálókról több weboldalt is képes üzemeltetni. A nyílt forráskódú szoftverekben rejlő lehetőségek kihasználásával a szervezet jelentősen mérsékelte szoftverköltségeit, ami hozzájárult a teljes informatikai kiadás 18 százalékos csökkentéséhez.
A Sesame Workshop a Sun Solaris, a Microsoft Windows és a Debian kiszolgálóit is SUSE Linux Enterprise Server rendszert futtató kiszolgálókra cseréli. A Linux rendszerre való átállást követően a szervezet webes teljesítménye jelentősen javult, hiszen a honlapja betöltéséhez szükséges idő 130 százalékkal csökkent.
„A különleges és drága UNIX hardvereszközök beszerzése helyett most már bármelyik nagyobb hardver-kereskedőtől kedvező áron juthatunk hozzá a szükséges eszközökhöz” – mondta Broadwater. „A SUSE Linux Enterprise Server használatára átállva egyrészt kihasználhatjuk a Linux stabilitásából származó előnyöket, másrészt a számunkra legmegfelelőbb nyílt forráskódú szoftvereket alkalmazhatjuk. Hihetetlen számunkra, hogy ezzel milyen jelentős költségeket tudunk megtakarítani” – tette hozzá Broadwater.
„A SUSE Linux Enterprise Server Xen virtualizációs képességeiben rejlő lehetőségek kihasználásával a Sesame Workshop alacsonyabb költséggel képes nagy teljesítményt elérni, ráadásul bármely zárt forráskódú rendszernél olcsóbban” – mondta Roger Levy, a Novell alelnöke és nyílt forráskódú platformokért felelős részlegének vezérigazgatója. Boldogan költöztünk be a Szezám utcába, és nagyon örülünk annak, hogy a szervezet számos Novell szoftvert – a Linux rendszertől a tárgyieszköz-gazdálkodáson keresztül egészen a személyazonosság-kezelésig – használ adatközpontja rugalmasabbá és olcsóbbá tételéhez, melynek segítségével hatékonyabban tud elsődleges céljukra, a gyermekek oktatására összpontosítani” – tette hozzá Levy.
Kapcsolódó cikkek
- Használd alkalmazásaidat virtualizálva: telepítés nélkül, bármilyen Windows operációs rendszeren
- Öt egyszerű lépésben .NET-ről Linuxra
- Az MSI netbook Novell SUSE Moblinnal
- Hatmillió .NET fejlesztő készíthet linuxos alkalmazásokat a Novell új Mono Tools megoldásával
- Új, ingyenes openSUSE kezdőknek és haladóknak
- Moonlight 2 béta: egyre több és jobb minőségű multimédiás tartalom linuxosoknak
- Fizikai gépről virtuális gépre vitt IT-szolgáltatások
- Tovább segítheti a Linux terjedését az új Mono 2.4
- SUSE Linux Enterprise 11: az év legizgalmasabb vállalati Linux rendszere
- Megjelent a Novell SUSE Linux Enterprise 11
linux ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Watson ereiben "Linux vér" folyt
A Watson – egy IBM által kifejlesztett szuperszámítógép – a „Jeopardy!” című, a magyarországi „Mindent vagy semmit” vetélkedőhöz hasonló televíziós kvízműsorban mutatta be képességeit a két korábbi bajnok, Ken Jennings és Brad Rutter ellen. Az összecsapás egy kétnapos bajnokság keretében zajlott, amelyet február 14. és 16. között sugároztak. A játék a Watson győzelmével zárult, az egymillió dolláros főnyereményt jótékony célra ajánlotta fel az IBM.
Altató - linuxban
Mit csinál a programozó, ha rábízzák a pár hetes gyermeke altatását? Végiggondolja a feladat lépéseit, kitalálja az algoritmust, és megírja a programot, mely bármikor, bármelyik gyereknél, korlátlan ideig futtatható. És közben a papa nyugodtan nézheti a meccset, vagy írhatja az újabb szoftvert! (Legújabb videó-hírünkről a programutasítások is leleshetőek: http://video.prim.hu/video/altato-8211-linux-nyelven)
Beszélő Linux (BeLin) látássérülteknek
Az „Informatika a látássérültekért” Alapítvány évek óta fontos feladatának tekinti az esélyegyenlőség biztosítását az info-kommunikáció terén.
Kétezer nyílt forráskódú alkalmazás a közszektor számára
Az Európai Unió Open Source Observatory and Repository (az Európai Unió Nyílt Forráskódú Obszervatóriuma és Tárháza; OSOR.eu) mára a közigazgatás számára már több mint kétezer ingyenes és nyílt forráskódú alkalmazáshoz enged hozzáférést. Hamarosan magyar szoftverek is bekerülnek az OSOR tárházába.
Új, ingyenes openSUSE kezdőknek és haladóknak
Megjelent az openSUSE 11.2 legújabb kiadása. Az openSUSE 11.2 változata egy év fejlesztési munkáját, illetve a Firefox, az OpenOffice.org, a GNOME, a KDE és több mint 1000 nyílt forráskódú alkalmazás új változatát tartalmazza. Az openSUSE biztonságos és stabil Linux-alapú operációs rendszer, amely egyszerűen használható, és minden fontos komponenst tartalmaz, amire szükség lehet az asztali számítógépeken vagy a kiszolgálókon.