Trösztellenes eljárás indult az Intel ellen
Szövetségi trösztellenes eljárás indult az Intel, a világ legnagyobb mikroprocesszor-gyártója ellen versenyellenes magatartásért az Egyesült Államokban - közölték washingtoni kormányzati források pénteken.
A Szövetségi Kereskedelmi Bizottság szerint az Intel olyan árpolitikát folytat, amely a cég monopóliumközeli helyzetének fenntartását célozza. Az Intel elleni fellépés a legjelentősebb trösztellenes eljárás a Microsoft ellen az 1990-es években indított hasonló keresetek óta.
Az eljárást a bizottság új elnöke, William E. Kovacic hagyta jóvá, felülbírálva ezzel elődje, Deborah P. Majoras döntését, aki a bizottság több tagja és kongresszusi képviselők nyomása ellenére hónapokon át gátolta a lépést.
Az Intel pénteken nyilatkozatban közölte, hogy a héten valóban idézést kapott és együtt kíván működni a hatóságokkal. A cég azt állítja, hogy üzletpolitikája nem sérti az amerikai törvényeket.
Az Intelt kisebb riválisa, az AMD korábban azzal vádolta: törvényellenes módon igyekszik megakadályozni, hogy a számítógépgyártók AMD-chipeket vásároljanak. Az AMD széles körű jogi és reklámkampányt kezdett az Intel ellen.
Lényegében ez a két kaliforniai gyártó uralja a személyi számítógépes processzorok piacát, az Intelnek 80-90 százalékos a részesedése. Az évente 225 milliárd dolláros jövedelmű piacon az Intelnek tavaly hatszor nagyobb jövedelme volt, mint az AMD-nek, amely nem kommentálta a pénteki bejelentést.
Az amerikai trösztellenes törvény lehetővé teszi egy vállalat monopol helyzetét, de azt tiltja, hogy a cég ezt a helyzetét a verseny korlátozására használja fel.
Az Intel részvényei a trösztellenes eljárás hírére a délutáni kereskedésen 2,7 százalékkal estek.
Kapcsolódó cikkek
- Ismét perbe hívja a Nokia az Apple-t
- Történetének legjobb első negyedéves eredményét könyvelte el az Intel
- A Samsung Electronics élén visszatér cégéhez az adócsaló Lee Kun-hee
- Az Intel pénzén végre nyereséges az AMD
- Maga az AMD-menedzser sem venne AMD-gépet
- 875 százalékkal magasabb az Intel nettó bevétele
- A német kormány törvényi fellépést tart lehetségesnek a Google ellen
- Trösztellenes szövetségi per indul az Intel ellen
- AMD-Intel: 1,25 milliárd a békülés ára
- Amerikában trösztellenes indítványt nyújtanak be az Intel ellen
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
Globális adózási jövőkép: Paradigmaváltás az ENSZ kezdeményezésében?
A nemzetközi adózás szabályrendszerében jelentős változás közeleg: az ENSZ új adóügyi keretegyezményen dolgozik, amely az OECD jelenlegi reformjaitól eltérő módon kínálna megoldásokat, különös tekintettel a fejlődő országok érdekeire. A tervezett rendszer átfogó célja, hogy a multinacionális vállalatokat és vagyonos magánszemélyeket is érintő, méltányosabb és átláthatóbb globális adózási környezetet teremtsen. Vajon milyen hatással lesz mindez a digitális gazdaságra, és hogyan befolyásolja majd a már bevezetés alatt álló globális minimumadót?
Az LG ismét a TOP 100 márka között
Az LG Electronics (LG) jelentős előrelépést tett a globális piacon innovatív márkastratégiájával, ennek köszönheti, hogy ismét a legkiemelkedőbb globális márkák között szerepelhet.