A BT Global Services magyarországi beruházása nyerte el az év legjobb befektetése díját
A BT Global Services magyarországi beruházása nyerte el pénteken az Európa legjobb befektetésének járó díjat a franciaországi La Baule-ban megrendezett befektetési világkonferencián. A díjat Bajnai Gordon nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter nyújtotta át a cég elnökének, Francois Barrault-nak.
A beruházás megvalósításában játszott szerepéért a legjobb európai fejlesztési ügynökségnek járó díjat pedig Rétfalvi György, a Magyar Befektetési és Kereskedelemfejlesztési Zrt. (ITD Hungary) vezérigazgatója vehette át.
Idén hatodik alkalommal rendezték meg június 4. és 6. között az európai versenyképességgel foglakozó befektetési világkonferenciát a Párizstól 450 kilométerre, az Atlanti-óceán partján található La Baule-ban. A háromnapos rendezvény - amely a tavalyi 900 után idén 1200 résztvevőt vonzott - a nemzetközi ipari befektetők és a befektetést kínáló európai szervezetek és politikusok egyik legfőbb találkozóhelye.
A konferencia zárónapján negyedszerre ítélték oda a legvonzóbb befektetésért járó díját három kategóriában, amelyek közül az információs és kommunikációs technológiák kategóriájában bizonyult legjobbnak a BT Global Services magyarországi beruházása. A díjra pályázni lehetett, s a beérkezett húsz pályázat zsűrizését az Európai Bizottság, az Europe + Alapítvány, az Ernst & Young nemzetközi tanácsadó cég, az Eurada, nemzetközi befektetők és a díjátadást közvetítő EuroNews hírtelevízió képviselői végezték.
A telekommunikációs és IT szolgáltatásokat nyújtó, a londoni és a New York-i tőzsdén is jegyzett brit BT (korábban British Telecom) Global Services magyarországi fióktelepét 1999-ben, a vállalat kelet-közép-európai központjaként Budapesten hozta létre. A BT a fővárosban 2004-ben nyitotta meg regionális központját, majd tavaly 40 munkatárssal új regionális üzleti kiszolgáló központot hozott létre Debrecenben. A várost a magasan képzett, angolul beszélő helyi munkaerő és a közép-kelet-európai piacokhoz való földrajzi közelsége miatt választotta a BT. Az új központ a BT különböző részlegeinek ügyfeleit támogatja a kereskedelmi tevékenységektől kezdve a technológiai, termékfejlesztő feladatokon át az ügyfélszolgálatig.
A tervek szerint a BT a korábbi 250-ről az év végéig 600-ra emeli magyarországi munkahelyei számát, ebből a budapesti irodában 350, Debrecenben pedig 250 fő dolgozik majd. Az új központ hozzájárul ahhoz, hogy Debrecen egy gyorsan fejlődő, nyitott szellemiségű és technológiailag fejlett város képét nyújtja - olvasható a pályázatban.
A beruházás teljes összege 31,4 millió euró.
A BT a világ egyik legnagyobb kommunikációs szolgáltatója és megoldásszállítója, s több, mint 170 országban van jelen.
Tavaly is magyarországi beruházás, az Antenna Hungária Zrt. új tulajdonosa, a francia Telediffusion de France (TDF) érdemelte ki az Európa egyik legvonzóbb befektetéséért járó díjat a La Baule-i befektetési világkonferencián.
Kapcsolódó cikkek
- Tízezres leépítés a BT-nél - még nincs vége
- BT: folyamatos befektetés Magyarországon
- World Communication Award: nemzetközi elismerés a BT-nek
- Akár 600 főt is alkalmazhat hazánkban a BT
- BT - új közép-kelet-európai ügyvezető igazgató
- Regionális központot nyit Debrecenben a BT
- Jó évet zárt a British Telecom
- BT: Tíz egymást követő negyedévben nőtt a bevétel
- BT - KDDI közös vállalat
- Megveszi a Deutsche Telekom a British Telecom-ot?
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.
Gyorsítósávban az AutoWallis
Sikeresen lezárta eddigi történetének legnagyobb felvásárlását az AutoWallis Csoport, ezzel tovább erősítve cseh autókiskereskedelmi pozícióját és meghatározó régiós szerepét. A magyar tőzsde autós vállalata egy lépésben szerezte meg a cseh piacon működő, tavaly közel 50 milliárd forintnak megfelelő árbevételt elérő MILAN KRÁL GROUP 100 százalékát, melynek köszönhetően újabb márkákat (Mercedes-Benz, Ford) és új tevékenységet (Mercedes-Benz Truck nagyhaszongépjárművek értékesítése, szervizelése) is bevont portfóliójába.
Szigorodik az ellenőrzés a webáruházak felett
A fogyasztóvédelmi hatóság már 2024-ben is kiemelten vizsgálta a webáruházakat és a nemzetgazdasági miniszter legutóbbi bejelentése alapján ezek a vizsgálatok csak szaporodni fognak a jövő évtől. Ráadásul, 2025-től egy fogyasztóvédelmi csúcshatóság is létrejön, amelynek kiemelt célja lesz a fogyasztók védelmének biztosítása az online térben. Webáruház üzemeltetőjeként nem árt ezért felkészülni arra, hogy mik is azok a főbb gyakorlatok és hiányosságok, amikre ugrik a hatóság. A Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője segítségével ismertetjük a részleteket.