Tisztújító közgyűlést tartott a Magyar Outsourcing Szövetség
A Magyar Outsourcing Szövetség (HOA) a héten tartotta tisztújító közgyűlését. A tagság három évre választott vezetőséget. Megerősítette elnöki tisztségében Suhajda Attilát és négy korábbi elnökségi tagját. Az elnökség létszámát pedig - tekintettel a jelentősen megnövekedett tagsággal járó feladatokra - az eddigi ötről nyolc főre emelte.
Az új elnökség tagjai:
- Gárdus Zsuzsa, ügyvezető ig., ADECCO Kft.
- Kapi Éva, ügyvezető igazgató, IBM ISSC Kft.
- Kézdi Katalin, ügyvezető igazgató, Rodin Kft.
- Bukovszki Attila, ügyvezető igazgató, Citigroup SSC Kft.
- Matlák Tamás, vezérigazgató helyettes, Grepton zrt.
- Németh György, ügyvezető igazgató, OCÉ Hungária Kft.
- Kónya László, ügyvezető igazgató, VT-Soft Kft.
A Magyar Outsourcing Szövetség 2005-ben alakult, ma már 70 fős tagsággal rendelkezik. Céljuk az outsourcing, mint a vállalati hatékonyságot növelő módszer népszerűsítése és szakmai támogatása. Emellett aktív szerepük van a rugalmas foglakoztatási formák elterjedésének és jogi kedvező szabályozásáért folytatott lobbi tevékenységben, valamint kiszervezett tevékenységek közbeszerzésének szabályozási környezetének kidolgozásában.
Tekintettel arra, hogy kiszervezett tevékenységek nagy része a szolgáltatóiparban jelenik meg, kiemelt figyelmet fordítanak erre az ágazatra. Meggyőződésük, hogy figyelembe véve az ország adottságait a magyar gazdaság elsődleges kitörési pontja a szolgáltatóipar, amely világszerte is a gazdaság legdinamikusabban fejlődő ágazata. Az itt dolgozók részaránya már most is 60% körüli itthon is és folyamatosan növekszik. Sajnos a magyar vállalkozások csak kis részben tudják az ágazat dinamikáját kihasználni és a szolgáltatás exportba bekapcsolódni.
A múlt évben indították el a szolgáltatástudományi és a szolgáltatóipari alapképzések bevezetését a hazai képzési rendszerbe 6 felsőoktatási intézménnyel, valamint vezető vállalatokkal együttműködve.
Kapcsolódó cikkek
- Invitel: kevés cég él az informatikai kihelyezéssel
- Új generációs outsourcing: Siemens hibridfelhő-számítóközpont
- Idén még stagnál, jövőre már nő az informatikai outsourcing piac
- T-Systems TóPARK outsourcing együttműködés
- Nő az érdeklődés az it-erőforráskihelyzés iránt
- Rendkívüli érdeklődés az IT-outsourcing iránt
- Nő az érdeklődés az informatikai erőforrás kihelyezés iránt
- Az outsourcing ötödével is csökkentheti az irodai költségeket
- Eurocontrol: százmillió eurós IT outsourcing projekt
- Tévhitek akadályozzák az erőforrás-kihelyezési piacot
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.