A Novell csatlakozott a Microsoft kiszolgálóvirtualizáció-minősítési programjához
A Novell bejelentette, hogy csatlakozott a Microsoft kiszolgálóvirtualizáció-minősítési programjához. A Novell részvételének és a két vállalat közös támogatásának köszönhetően az ügyfelek a Windows Server 2008 rendszert virtualizált vendégrendszerként futtathatják majd Xen hypervisoron a SUSE Linux Enterprise 10 rendszeren. A Novell jelenleg a kiszolgálóvirtualizáció-minősítési program minősítési folyamatához szükséges teszteket végzi, az előrejelzéseik szerint a tesztelést 2008 augusztus végére fejezik be.
A Microsoft hivatalosan is bejelentette kiszolgálóvirtualizáció-minősítési programját, melynek keretében a szállítók érvényesíthetik a virtuális számítógépeken vendégrendszerként futó Windows Server 2008 használatát a harmadik féltől származó kiszolgálóvirtualizációs megoldásokra. A program során a szállítók önállóan tesztelik és érvényesítik saját kiszolgálóvirtualizációs szoftvereik bizonyos műszaki követelményeit a Windows Server 2008 vendégrendszerként történő futtatásakor.
A Microsofttal kötött átfogó együttműködési megállapodásnak köszönhetően a Novell továbbra is egyedülálló helyzetben van, hiszen a SUSE Linux Enterprise jelenleg az egyetlen Xen hypervisor, amelyre a Microsoft napjainkban teljes körű támogatást nyújt a Windows Server 2008 és a Windows Server 2003 virtuális vendégrendszerként történő futtatásához. A Microsoft kiszolgálóvirtualizáció-minősítési programjának célja, hogy rendszereik még megbízhatóbbak legyenek az ügyfelek számára.
Kapcsolódó cikkek
- Használd alkalmazásaidat virtualizálva: telepítés nélkül, bármilyen Windows operációs rendszeren
- Öt egyszerű lépésben .NET-ről Linuxra
- Az MSI netbook Novell SUSE Moblinnal
- Hatmillió .NET fejlesztő készíthet linuxos alkalmazásokat a Novell új Mono Tools megoldásával
- Új, ingyenes openSUSE kezdőknek és haladóknak
- Moonlight 2 béta: egyre több és jobb minőségű multimédiás tartalom linuxosoknak
- Fizikai gépről virtuális gépre vitt IT-szolgáltatások
- Tovább segítheti a Linux terjedését az új Mono 2.4
- SUSE Linux Enterprise 11: az év legizgalmasabb vállalati Linux rendszere
- Megjelent a Novell SUSE Linux Enterprise 11
linux ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Watson ereiben "Linux vér" folyt
A Watson – egy IBM által kifejlesztett szuperszámítógép – a „Jeopardy!” című, a magyarországi „Mindent vagy semmit” vetélkedőhöz hasonló televíziós kvízműsorban mutatta be képességeit a két korábbi bajnok, Ken Jennings és Brad Rutter ellen. Az összecsapás egy kétnapos bajnokság keretében zajlott, amelyet február 14. és 16. között sugároztak. A játék a Watson győzelmével zárult, az egymillió dolláros főnyereményt jótékony célra ajánlotta fel az IBM.
Altató - linuxban
Mit csinál a programozó, ha rábízzák a pár hetes gyermeke altatását? Végiggondolja a feladat lépéseit, kitalálja az algoritmust, és megírja a programot, mely bármikor, bármelyik gyereknél, korlátlan ideig futtatható. És közben a papa nyugodtan nézheti a meccset, vagy írhatja az újabb szoftvert! (Legújabb videó-hírünkről a programutasítások is leleshetőek: http://video.prim.hu/video/altato-8211-linux-nyelven)
Beszélő Linux (BeLin) látássérülteknek
Az „Informatika a látássérültekért” Alapítvány évek óta fontos feladatának tekinti az esélyegyenlőség biztosítását az info-kommunikáció terén.
Kétezer nyílt forráskódú alkalmazás a közszektor számára
Az Európai Unió Open Source Observatory and Repository (az Európai Unió Nyílt Forráskódú Obszervatóriuma és Tárháza; OSOR.eu) mára a közigazgatás számára már több mint kétezer ingyenes és nyílt forráskódú alkalmazáshoz enged hozzáférést. Hamarosan magyar szoftverek is bekerülnek az OSOR tárházába.
Új, ingyenes openSUSE kezdőknek és haladóknak
Megjelent az openSUSE 11.2 legújabb kiadása. Az openSUSE 11.2 változata egy év fejlesztési munkáját, illetve a Firefox, az OpenOffice.org, a GNOME, a KDE és több mint 1000 nyílt forráskódú alkalmazás új változatát tartalmazza. Az openSUSE biztonságos és stabil Linux-alapú operációs rendszer, amely egyszerűen használható, és minden fontos komponenst tartalmaz, amire szükség lehet az asztali számítógépeken vagy a kiszolgálókon.