Phion M az idei ITBN rendezvényen
Az osztrák Phion AG, a biztonságos hálózati kommunikációs megoldások egyik vezető európai szolgáltatója részt vesz az idén negyedik alkalommal megrendezendő budapesti ITBN-en. Az IT biztonságot fókuszába állító eseményt szeptember 25-én tartják a MOM Park Moziban 36 kiállító részvételével és 44 előadás programba iktatásával. A phion AG közösen vesz részt az eseményen magyarországi partnerével, a Kapsch-sal.
Az „Informatikai Biztonság Napja” (ITBN) elnevezésű esemény alkalmat nyújt arra is, hogy az érdeklődők megismerkedhessenek a Phion legújabb termékével, a kifejezetten a kis- és középvállalatok részére kifejlesztetett Phion M-mel. Ezt a terméket azon vállalkozások igényei szerint fejlesztették ki, amelyek komplex és átfogó megoldásokat keresnek a folyamatosan növekvő biztonsági veszélyekre. A Phion M olyan integrált rendszer, amelynek egyszerre részei a tűzfalak, a tartalomvédelmi megoldások, valamint a támadások, spamek és vírusok elleni megelőző alkalmazások is. A Phion M összes funkciója egyetlen grafikus felhasználói felületről (GUI) irányítható, miközben integrálható a netfence Management Centre-be, ezáltal jelentősen megkönnyítve a felhasználók dolgát.
Szintén a Phionnal kapcsolatos hír, hogy a társaság megvásárolta a svájci Visionys AG részvényeinek 100 százalékát. A felvásárolt társaság világszerte vezető szolgáltatónak számít a webes biztonsági alkalmazások fejlesztése területén. Az akvizíció jelentős lépés a phion stratégiájában, amelynek célkitűzése a piaci pozíciók erősítése a hálózati biztonság területén, miközben lehetőséget nyújt a két társaság által nyújtott szolgáltatások integrálására is.
A fenti lépésektől a phion intenzív, 55 százalékos eredménynövekedést remél az elmúlt időszakban meghódított új piacokon, vagyis Közép- és Kelet-Európában, Olaszországban, Nagy-Britanniában, a Benelux-államokban, valamint a Közel-Keleten.
Kapcsolódó cikkek
- A biztonság szeme - Térfigyelő rendszerekkel a biztonságért konferencia
- A magyar hekker átsétál a falon
- Kétnapos ITBN konferencia szeptember végén
- Lezárult az 5. Informatikai Biztonság Napja
- Ötéves az Informatikai Biztonság Napja - IT-biztonság a gyakorlatban
- 1200 részvevőt várnak az idei Informatikai Biztonság Napjára
- Vírusvadász kiválóságok Budapesten
- Megújultak a Phion hálózatbiztonsági csomagjai
- A phion a Gartner Visionaries Quadrant elemzés díjazottja
- Nem hivatalos javítás a veszélyes Vista-hibára
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
Globális adózási jövőkép: Paradigmaváltás az ENSZ kezdeményezésében?
A nemzetközi adózás szabályrendszerében jelentős változás közeleg: az ENSZ új adóügyi keretegyezményen dolgozik, amely az OECD jelenlegi reformjaitól eltérő módon kínálna megoldásokat, különös tekintettel a fejlődő országok érdekeire. A tervezett rendszer átfogó célja, hogy a multinacionális vállalatokat és vagyonos magánszemélyeket is érintő, méltányosabb és átláthatóbb globális adózási környezetet teremtsen. Vajon milyen hatással lesz mindez a digitális gazdaságra, és hogyan befolyásolja majd a már bevezetés alatt álló globális minimumadót?
Az LG ismét a TOP 100 márka között
Az LG Electronics (LG) jelentős előrelépést tett a globális piacon innovatív márkastratégiájával, ennek köszönheti, hogy ismét a legkiemelkedőbb globális márkák között szerepelhet.