Siemens csúcstechnológia a Miskolci Egyetemen

forrás Prim Online, 2008. szeptember 17. 12:10

A Miskolci Egyetem új Alkalmazott Hajtástechnikai Laborja modern berendezéssel bővült. A SIMOTION mozgásvezérlőt a Siemens Hajtástechnológia Ágazatától vehette át az intézmény vezetője.

A Siemens és a felsőokatási intézmények között évek óta tartó sikeres együttműködés legutóbbi eseményére 2008. szeptember 12-én került sor: a Miskolci Egyetem Alkalmazott Informatikai Tanszékén ünnepélyes keretek között felavatták az új Alkalmazott Hajtástechnikai Labort. A laboratórium felszerelését, a csúcstechnológiát képviselő SIMOTION mozgásvezérlőt a Siemens Hajtástechnológia Ágazat képviselője adta át. Az eseményen az egyetem és a vállalat mellett részt vett az Evopro Kft., amely a Siemens Solution partnereként az ipari alkalmazások megismertetésében, tervezésében, kivitelezésében és értékesítésében áll az egyre bővülő hazai ügyfélkör rendelkezésére. Az egyetemi labor legújabb berendezése, a SIMOTION egy egységes, összehangolt és komplex technológia- és mozgásvezérlő rendszer, amely a gyártóipar szinte valamennyi területére költséghatékony és innovatív megoldást kínál a korábban alkalmazott, sok mechanikus elemből álló, rugalmatlan termelőgépek helyett.

A folyamatban lévő egyeztetések szerint, a Miskolci Egyetem és a Siemens együttműködésének következő lépése lesz az úgynevezett SINUTRAIN oktatólabor kialakítása is, amelyet a legkorszerűbb SINUMERIK 840D ’solution line’ vezérlésű szerszámgéppel is felszerelnek, így a diákok szimulációval kipróbált programjaikat egy valódi gépen, valódi munkadarab készítésére használhatják majd fel. Az újabb labor kiépítése a tervek szerint egyidőben 16 mérnökhallgatónak nyújthat segítséget a CNC szerszámgépek programozásának elsajátításában. Az itt megszerzett tudással és gyakorlattal a gépészmérnökök minden további oktatás nélkül képesek lesznek a SINUMERIK vezérlőrendszerek kezelésére és programozására.

Az ország két legnagyobb műszaki egyetemén már évek óta elismert sikerrel működik a Siemens-oktatólabor, ahol a hallgatók megtanulhatják a piacvezető autóipari gyáraknál és gépgyártóknál legszélesebb körben használt SINUMERIK vezérlések kezelését és programozását. A gyakorlatban elsajátított naprakész tudás a hallgatók későbbi elhelyezkedésénél előnyt jelent, illetve hozzájárul a szakemberek minőségi képzéséhez is.

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Az ázsiai autóipar lehagyta digitalizációban Európát

2024. december 21. 10:22

Új platform köti össze a vállalkozókat és partnereiket

2024. december 16. 13:25

CES 2025 előzetes: Elon Musk Amerikája, avagy a világ Musk-ja

2024. december 9. 16:46

Újabb részvételi rekordot döntött az e-Hód

2024. december 9. 11:32