Új portfólióval vág neki a tanévnek a KPMG-BME Akadémia
Nyolcadik tanévét kezdi a KPMG-BME Akadémia, a KPMG és Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem közös oktatási szervezete.
Az évnyitón Robert Stöllinger, a KPMG ügyvezető partnere hangsúlyozta: „A KPMG célja a bolognai képzés illesztése saját karrierrendszerébe, ennek érdekében pedig még szorosabb együttműködésre lesz szükség a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemmel.” A könyvvizsgáló cég első embere méltatta a KPMG-BME Akadémia kiváló eredményeit, mely 350 százalékos növekedést ért el működése hét éve alatt, tavalyi árbevétele meghaladta a 260 millió forintot.
Dr. Péceli Gábor, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem újonnan kinevezett rektora az üzleti és menedzsment tudományok jelentőségét emelte ki, továbbá, hogy a BME jelenlegi oktatási struktúrájának továbbfejlesztése mellett a hallgatói és gazdasági szándékok megismerése is az elsődleges célkitűzések közé tartozik. Dr. Kövesi János, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem dékánja a KPMG-BME Akadémia társelnöke vázolta az egyetem üzleti mesterszakjainak palettáját.
Dr. Tomka János, a KPMG-BME Akadémia társelnöke, ügyvezető igazgató bemutatta a megújult portfóliót és az elmúlt évek eredményeit. Új elem a képzési portfólióban a Pénz- és tőkepiac, a Döntéshozatal, Key Account Management és a Vadászterület-modell. Tomka János ismertetett néhány számot az akadémia növekedésével kapcsolatban: a 2007/2008-as tanévben 295 vállalat és intézmény vett részt a képzéseken, ebből 154 újonnan csatlakozó volt. Közel 2800 fő látogatta az elmúlt tanévben a különböző programokat, 47 százalékkal többen, mint a korábbi évben.
Kapcsolódó cikkek
- X. BME Nemzetközi 24 órás Programozóverseny: szlovákoké az előválogató
- Infokommunikációs gazdasági társaság a Műegyetemen
- Közel 280 milliós informatikai infrastruktúra fejlesztési projekt a Műegyetemen
- 10. BME Nemzetközi 24 órás Programozóverseny
- BME: tanszékek jubileumi tudományos ülése
- A diákok több mint egyharmada e-felvételizett az idén
- A Morgan Stanley nagyra értékeli a Műegyetemet
- Új informatikai képzési program a Debreceni Egyetemen
- Ingyenes kurzus az Oracle-től köztesszoftver-fejlesztés témában
- A Számítástechnikai Innovációs Központ első éve
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Izgalmas versenyek a T-esport Bajnokságon
Százezer euró – ennyi volt az összdíjazása a Deutsche Telekom hétvégén lezárult e-sport bajnokságának, a T-esport Bajnokságnak. Az online eseményeken és a Budapesten, a Telekom PlayIT Show keretében megrendezett döntőben a legjobb Counter-Strike 2, League of Legends, Brawl Stars és EA Sports FC 24 játékosok mérték össze a tudásukat, köztük két magyar versenyző is.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.