Megkezdődött az első valóban online követhető elnökválasztás az USA-ban
A korábbi elnökválasztásokon csak részben volt igaz az széleskörű online tájékoztatás, most azonban a két fő esélyes, a demokrata színekben induló Barack Obama és a republikánus tábort vezető John McCain küzdelmében a négy évvel ezelőtti online színtér teljesen megújult. A Google például létrehozott egy valós időben frissített 2008-as választási térképet, ahol a teljes USA, illetve a külön államok választási eredményei is megtekinthetők, valamint a négy évvel ezelőtti, és a közelmúlt időközi választási eredményeit is megtaláljuk. Az AP hírügynökség, mely 1846 óta követi figyelemmel az elnökválasztásokat, most élő videóanyagot sugároz online csendes-óceáni idő szerint délután négytől. Animált választási térképet és külön hírportált készítet a CBS is, Campaign ’08 néven, és természetesen hasonló oldalt nyitott az elmúlt években kissé kevésbé népszerű, de mégiscsak ikonikus hírcsatorna, a CNN is. Az esemény alkalmából a YouTube is alkalmi videós versenyt hirdetett arra bátorítva felhasználóit, hogy a választásokhoz kapcsolódó anyagaikat töltsék fel a videómegosztóra.
Jellemző az idei választásokra ugyanakkor, hogy az elektronikus szavazórendszerekkel kapcsolatos félelmek szinte teljesen eltűntek a 2000-es és 2004-es választásokhoz képest. Ennek egyik oka a legutóbbi elnökválasztás újraszámolási hercehurcája lehet. Mint emlékezetes, a korábban megbízhatónak tartott szavazólapos, kézi számlálású rendszerbe vetett hit kissé megingott, amikor a szoros eredményeket produkáló körzetekben újraszámolták az eredményeket, és szinte sehol sem pontosan az első eredményt kapták az ellenőrzések során. Az elektronikus szavazás másik előnye annak gyorsasága, hiszen az adatfeldolgozás az elektronikus „urnák” zárása után szinte azonnal megszületik. Ez pedig igen látványos egy olyan országban, ahol a földrajzi szélességi körök és az időzónák miatt amúgy is igen elhúzódik az eredmények feldolgozása, és az új elnök személyének megnevezésére sokszor napokat, vagy mint legutóbb láthattuk, heteket kellett várni. Mindez együtt azt eredményezheti, hogy a 2012-es választásnál már az elektronikus szavazás dominál majd, és az eredményeket minden eddiginél gyorsabban, szinte valós időben követhetjük szavazókörzetenként online.
Kapcsolódó cikkek
- Opera böngészővel a kazah cenzúra ellen
- Több tízmilliónyi mobiltelefont tilthatnak le Mexikóban bűnmegelőzési céllal
- Választás 2010 - KEK KH: biztonságos a választási informatikai rendszer
- NetOkratikus népszavazást! - Nyílt levél Sólyom Lászlóhoz
- Obama újra a webhez fordul segítségért
- "Mr. Bean" a hivatalos spanyol EU-elnökségi weboldalon
- Huszonkétmillió "eltűnt" e-mailt kutattak fel a Bush-kormány idejéből
- Obama kampányfőnöke Budapesten
- MSZP: a megújulás feltétele a pártmunka teljes internetesítése
- Microsoft-menedzsert kért fel tanácsadásra Obama
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.