Megújul a GlassFish, itt a Java EE6 előzetese
A Sun Microsystems bejelentette, hogy elérhető a GlassFish Enterprise Server version 3 Prelude alkalmazásszerver. A legújabb verzió teljes mértékben élvezi a Sun támogatását, és a többrétegű webes alkalmazások éles üzemeltetését célozza meg. A megoldás szolgál majd a GlassFish Enterprise Server v3 alapjául, amely egy, az OSGi-szabványokra, valamint a következő verziójú Java Enterprise Edition 6 platformra épülő, teljes körű alkalmazásszerver.
A GlassFish ma az iparág egyik vezető nyílt forráskódú alkalmazásszervere, amelyet a 2005. májusi első megjelenése óta több mint 14 milliószor töltöttek le, és 2008 folyamán mintegy 225000-en regisztráltak a letöltési oldalon. A GlassFish Enterprise Server v3 Prelude funkciói, mint például az egyszerű telepítés és felügyelet, a moduláris felépítés és a bővíthetőség, valamint a továbbfejlesztett JRuby-támogatás lehetővé teszi a fejlesztők számára a projektjeik egyszerű méretezését a kisebb, többrétegű webes alkalmazások telepítésétől a nagyméretű, kritikus fontosságú architektúrákig. Az összetett fejlesztési és üzemeltetési feladatok egyszerűbbé válnak és hatékonyságuk is fokozható.
A fogyasztók kiaknázhatják a GlassFish Enterprise Server v3 Prelude fokozott hatékonyságát, továbbá az egyszerűbb fejlesztési és felügyeleti környezetek előnyeit. Az új verzió hatékonyságot elősegítő főbb funkciói:
· A Java EE 6 előzetes funkciói – Hozzáférést nyújt a Java EE 6 platform legújabb funkcióihoz, többek között az EJB 3.1 Lite és a Java Server Faces 2.0 megoldásokhoz. Továbbá teljes támogatást kínál a JAX-RS 1.0 programhoz a REST-alapú webszolgáltatások építése érdekében. A felhasználók már az új funkciók megjelenésével egy időben elérhetik a kiegészítéseket.
· Üzemeltetési támogatás a többrétegű webes alkalmazásokhoz – Olyan többrétegű webes alkalmazási platformot kínál, amely teljes körű üzemeltetési támogatást valósít meg. Emellett a felhasználók összekapcsolhatják a webes rétegben lévő GlassFish Enterprise Server v3 Prelude és az alkalmazásrétegben lévő GlassFish Enterprise Server v2 verziókat az egész vállalatot átfogó architektúra érdekében.
· Dinamikus nyelvi támogatás megbízható teljesítménnyel – A felhasználók olyan fejlesztési nyelveket futtathatnak egyszerre, mint a Java, a Groovy on Grails és a JRuby on Rails, anélkül, hogy fel kellene áldozniuk a teljesítményt. A JRuby-alkalmazások emellett a Java technológiára épülő servlet-tároló nélkül is futhatnak, így kiküszöbölik a JRuby-alkalmazások Web Archive rendszerbe állítását, ami jelentősen fokozza a hatékonyságot.
· Egyszerűen kezelhető rendszergazdai felület – Az egyszerűen kezelhető felhasználói felület mellett „point-and-click” egérfunkciókkal elérhető konfigurációt, alkalmazások rendszerbe állításának lehetőségét, valamint további elemek frissítőközpontból való telepítését kínálja. Ezen kívül funkcióparitásos parancssori felület áll rendelkezésre az automatizált feladatokhoz.
· Gyors üzembe állítási technológia – Leegyszerűsíti a Java-alapú alkalmazások webes fejlesztési ciklusát, így az alkalmazásállapot veszteségei nélkül teszi lehetővé a kódszerkesztést, a mentést, valamint a böngésző azonnali frissítését. A GlassFish Enterprise Server v3 Prelude, valamint a NetBeans Integrated Development Environment (IDE) 6.5 legújabb verziójának párosításával a fejlesztők jelentősen növelhetik a hatékonyságukat.
Kapcsolódó cikkek
- Mobilon a JavaFX
- 7 milliós összdíjazású Ricoh fejlesztői verseny Magyarországon
- 800 millió asztali gépnek nyújt új lehetőséget a JavaFX
- Még egy hónapig lehet jelentkezni a Ricoh Java fejlesztői versenyére!
- Sun: JavaFX platform, és új fogyasztói és fejlesztési technológiák
- Bevetésre kész a NetBeans 6.0 integrált fejlesztőkörnyezet
- Sun: új fejlesztői eszközök mobilplatformhoz
- Red Hat-Sun együttműködés a Java technológia fejlesztésében
- Java-fejlesztőeszközök az Oracle-től
- JavaFX Script: egyszerűbb Java programozás
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.