Tervezzünk vállalatot!
A Sybase elsőként kínál olyan tervezőeszközt, amellyel a vállalatok nem csupán IT rendszereiket, hanem a teljes vállalati infrastruktúrát megtervezhetik és dokumentálhatják. A PowerDesigner új kiadásával lehetővé válik a szervezet és működés teljes körű modellezése és elemzése, a magasabb szintű folyamatok ábrázolása és az ezekből kinyerhető meta adatok összegyűjtése, egységes rendszerbe foglalása.
Az új kiadás lehetővé teszi a vállalati vezetőknek, üzleti elemzőknek és IT szakembereknek, hogy modellezzék az intézményi hierarchiát, a telephelyek, egységek közt zajló folyamatokat, erőforrásokat, a különféle IT és más, nem-IT alapú rendszerek együttműködésének leírását, és ezeken keresztül a bekövetkező változások hatékony kezelését, nyomkövetését, és nagyobb átláthatóságot. A PowerDesigner új kiadásába bekerült Enterprise Architecture modell számos diagramot tartalmaz a magasabb szintű üzleti folyamatok, struktúrák és rendszerek leírására, a Link & Sync technológia pedig biztosítja az ezek mentén összegyűjtött meta adatok egységes rendszerbe foglalását.
A PowerDesigner 15 nyújtotta fontosabb újdonságok:
- Link & Sync technológia: a PowerDesigner 15 automatikusan és intuitív módon felismeri a különféle tervezési rétegek, nézőpontok közötti metszéspontokat, lehetővé teszi a felhasználók számára a változások nyomán keletkező hatások felderítését és hatékony kezelését.
- Enterprise Architecture modell: a nagyvállalatok megtervezhetik saját infrastruktúrájukat, és összeszedhetik a hagyományos vállalati elemzésekhez szükséges információkat.
- Hatáselemzés grafikusan: a rendszerekben bekövetkező hatások immár vizuálisan is ábrázolhatóak az Impact Analysis diagramon. Az új diagram a költségek és erőforrás-kiosztásnál segíthet a megértésben és nyomkövetésben.
- Enterprise Architecture Editor: a PowerDesigner 15-ös változatába bekerült egy speciális felület, amelyen összeállíthatóak saját vállalattervezési keretrendszerek, módszertanok.
- Repository Web Viewer: a vállalatok egy webes felületen keresztül megoszthatják a Repositoryban tárolt modelleket bárkivel.
- Visio importálás: lehetőséget ad a Visioban létrehozott diagramok és meta adatok importálására
A PowerDesigner kipróbálható verziója az alábbi linkre kattintva letölthető.
Kapcsolódó cikkek
- Az SAP 6 milliárd dolláros felvásárlásra készül
- Magyarországon az SAP Business One 8.8
- Amerikát Virginiából kell meghódítani
- SAP: bérelhető vállalatirányítási rendszer középvállalatoknak
- Megjelent a Novell Sentinel Log Manager
- "A+" -ban a Magyar Telekom
- Megjelent a PowerBuilder 12 bétája
- Kulcs- Készlet és Számla Next - Az ügyvitel jövője
- Fejlesztik az NHH gazdasági és pénzügyi rendszerét
- Erősödik az érdeklődés az élelmiszeriparban az ERP iránt
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.