Kutatás-fejlesztési adatbázis: elindult az Innokataszter
Új, a kutatás-fejlesztési szolgáltatásokat végző szervezetek adatait tartalmazó adatbázis-szolgáltatást indított el a Piacgazdaság Alapítvány Innokataszter címen - közölte a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal kedden az MTI-vel.
Az adatbázis a www.innokataszter.hu címen érhető el.
A Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal, Mecenatúra pályázatán keresztül 5,6 millió forinttal támogatja a hiánypótló jellegű szolgáltatást.
A szolgáltatás célközönsége igen széles: az innovációs szolgáltatásokat igénybe vevő vállalkozások éppúgy idetartoznak, mint a különböző közvetítő szervezetek.
Az adatbázis a hazánkban befektetni kívánó külföldi cégek számára is lehetőséget jelent a tájékozódásra. A weblapon többféle szempont - régió, szolgáltatási és tudományterület - alapján lehet lekérdezni a k+f szolgáltatásokkal foglalkozó szervezeteket.
Az adatbázisban önkéntes adatszolgáltatás alapján kerülhetnek be a különböző szervezetek. Jelenleg körülbelül 100 szolgáltató csatlakozott a kezdeményezéshez, de a lehetőség természetesen folyamatosan nyitva áll mindenki előtt.
A rendszerhez való csatlakozás ingyenes. Az adatbázis tartalma ugyancsak ingyenesen, korlátozás nélkül érhető el mindenki számára.
Kapcsolódó cikkek
- Innovációs elismerés az Intellio autópálya-felügyeleti megoldására
- Informatikai inkubációs központ a Debreceni Egyetemen
- A gyengülő oktatás megöli a stratégiai fontosságú elektronikai ipart
- Magyar-amerikai tudományos és technológiai együttműködés
- Nemzetközi hálózatban működő akkreditált laboratórium segíthet a hazai ipar európai k+f integrációjában
- Parkinson-kór, epilepszia, fertőző és szívbetegségek: több millió euró a magyar kutatóknak
- Sikeres Ricoh-MTA SZTAKI k+f együttműködési projekt
- A kutatás-fejlesztésen is spórol a Nokia
- Kormányzati akcióterv az ikt-szektor támogatására
- 5 milliárdos fejlesztés a korszerű reáloktatásért a Debreceni Egyetemen
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
K&H: állandó társsá vált a mesterséges intelligencia a banki ügyfeleknél
Egy év alatt több mint egymillió beszélgetést és havonta hatezer átutalást végeztetnek Kate-tel, a K&H, az ország egyetlen hangalapú, mesterséges intelligenciával működő digitális pénzügyi asszisztensével, amely már kétszáz funkciót tud. A mobilbanki ügyfelek tizede már rendszeresen használja. A siker az intelligens, beszédfelismerésen és természetes nyelvi feldolgozáson alapuló funkcióinak köszönhető, amelyek révén az ügyfelek kényelmesen, emberi módon kommunikálhatnak a bankkal.
A hazai szállítmányozásban is kopogtat az e-mobilitás
Hazánkban az e-mobilitás a többség számára a személygépjárművek elektrifikációját jelenti, pedig a szállítmányozás területén is jelentős potenciál rejlik benne. Nem véletlen, hogy a nemzetközi szakkiállításokon egyre-másra mutatkoznak be a nagy gyártók e-kamionjai és e-furgonjai, Magyarországon viszont ezen a területen a piaci szerepek éppen csak kialakulóban vannak.
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.