Novell 2008-as pénzügyi év: jelentős termékárbevétel-növekedés
A Novell 2008. október 31-én lezárult 2008-as pénzügyi évében a vállalat árbevétele elérte a 957 millió amerikai dollárt, míg a 2007-es pénzügyi évben ez a bevétel nettó 932 millió dollár volt. A vállalat működési eredménye a 2008-as teljes pénzügyi évben 5 millió dollár volt, az előző év azonos időszakában realizált 56 millió dollár működési veszteséggel szemben.
A nem GAAP szerinti működési eredmény a teljes 2008-as pénzügyi évben 97 millió dollárt tett ki, míg az előző év azonos időszakát 46 millió dolláros nem GAAP szerinti működési eredmény jellemezte. A nem GAAP szerinti nettó eredmény a teljes 2008-as pénzügyi évre 93 millió dollárt, illetve részvényenként 0,27 dollárt ért el. A 2007-es pénzügyi évben a nem GAAP szerinti nettó eredmény 66 millió dollár, illetve részvényenként 0,19 dollár volt.
A Novell teljes 2008-as pénzügyi évében a termékbevétel 8%-kal nőtt, ami a szolgáltatásokból származó árbevétel csökkenését is ellensúlyozta, így közel 3%-kal nőtt a teljes árbevétel a 2007-es teljes pénzügyi évhez képest. A Novell 129 millió dollár termékbevételt ért el a nyílt forráskódú platformmegoldások értékesítéséből, amelyből 120 millió dollárt a Linux platformtermékek tesznek ki, ez 38%-os növekedést jelent az előző évhez képest. A személyazonosság-kezelési és biztonság-felügyeleti megoldásokból származó termékbevétel 137 millió dollárt tett ki, amelyből a személyazonosság- és hozzáférés-kezelési termékek értékesítése 124 millió dollárt eredményezett. Ez 15%-os növekedést eredményezett az előző évhez képest. A rendszer- és erőforrás-felügyeleti megoldások értékesítéséből 170 millió dollár bevétel származott, ami szintén 15%-os növekedést mutat az előző évhez képest.
A 2008-as év negyedik negyedévében a termékbevétel 6%-kal nőtt. A Novell 36 millió dollár termékbevételt ért el a nyílt forráskódú platformmegoldások értékesítéséből, amelyből 33 millió dollárt a Linux platformtermékek tesznek ki, ami 33%-os növekedést jelent az előző év azonos időszakához képest. A személyazonosság-kezelési és biztonságfelügyeleti megoldásokból származó termékbevétel 37 millió dollárt tett ki, amelyből a személyazonosság- és hozzáférés-kezelési termékek értékesítése 35 millió dollárt eredményezett. Ez 11%-os növekedés az előző év azonos időszakához képest. A rendszer- és erőforrás-felügyeleti megoldások értékesítéséből 45 millió dollár bevétel származott, ami 15%-os növekedést jelent az előző év azonos időszakához képest. A csoportmunka-megoldások értékesítéséből származó árbevétel 92 millió dollár, ami 6%-kal alacsonyabb, mint az előző év azonos időszakában.
Kapcsolódó cikkek
- A Novell kétmilliárd dollár feletti felvásárlási ajánlatot utasított el
- Stagnáló it-piacon bevételnövekedésre számít a Novell
- Nőtt a Philips profitja a negyedik negyedévben
- IBM: a vártnál magasabb negyedéves profit
- Red Hat: a 2010-es pénzügyi harmadik negyedévben 18 százalékos árbevétel-növekedés
- 51 millió forint nyereséget ért el október végéig a Kulcs-Soft
- Nyereséges negyedévvel zárta veszteséges pénzügyi évét az Infineon
- Magyar Telekom: kisebb eredmény és bevétel
- Növekvő bevétel és profit a Deutsche Telekomnál
- Stratégiai felvásárlásokkal erősít a Novell
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.
Gyorsítósávban az AutoWallis
Sikeresen lezárta eddigi történetének legnagyobb felvásárlását az AutoWallis Csoport, ezzel tovább erősítve cseh autókiskereskedelmi pozícióját és meghatározó régiós szerepét. A magyar tőzsde autós vállalata egy lépésben szerezte meg a cseh piacon működő, tavaly közel 50 milliárd forintnak megfelelő árbevételt elérő MILAN KRÁL GROUP 100 százalékát, melynek köszönhetően újabb márkákat (Mercedes-Benz, Ford) és új tevékenységet (Mercedes-Benz Truck nagyhaszongépjárművek értékesítése, szervizelése) is bevont portfóliójába.
Szigorodik az ellenőrzés a webáruházak felett
A fogyasztóvédelmi hatóság már 2024-ben is kiemelten vizsgálta a webáruházakat és a nemzetgazdasági miniszter legutóbbi bejelentése alapján ezek a vizsgálatok csak szaporodni fognak a jövő évtől. Ráadásul, 2025-től egy fogyasztóvédelmi csúcshatóság is létrejön, amelynek kiemelt célja lesz a fogyasztók védelmének biztosítása az online térben. Webáruház üzemeltetőjeként nem árt ezért felkészülni arra, hogy mik is azok a főbb gyakorlatok és hiányosságok, amikre ugrik a hatóság. A Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője segítségével ismertetjük a részleteket.