A Panasonic megvenné a Sanyót
A japán Panasonic pénteken részvényenként 131 jenes, egyezménye ajánlatot tett a Sanyo részvényeire. A Panasonic összesen legalább 4,5 milliárd dollárt szán a Sanyo többségének megszerzésére.
A piaci helyzetre jellemző, hogy az ajánlat a hagyományoktól eltérően nem felárat tartalmaz a Sanyo piaci értékéhez képest, hanem ellenkezőleg: közel 4 százalékkal kevesebbet ér a Sanyo pénteki záróáránál, dacára annak, hogy a Sanyo eddig ismert eredményei igen jók, és habár egész évi átlagban messze nem fogja elérni az első félévi ütemet, éves előrejelzése szerint egész üzleti évében így is 22 százalékos növekedésre számít adózott eredményében az előző évi 28,7 milliárd jenhez képest. Mindazonáltal a Sanyoban részes befektetési bankok kapva kapnak a lehetőségen, hogy pénzhez juthatnak: a Goldman Sachs máris közölte, hogy átadja Sanyo-részvényeit.
A Panasonic Corp. a világ legnagyobb plazmatévégyártója, a Sanyo Electric Co Ltd. pedig világelső az újratölthető elemek piacán. Kettejük együttese a második számú japán elektronikai gyártó lenne a Hitachi Ltd. mögött.
A Panasonic bejelentése előtt a Panasonic 2,9 százalékos nyereséggel 1051 jenen, a Sanyo 3,6 százalékos veszteséggel 136 jenen zárt a tokiói értéktőzsdén.
Az üzleti éve szeptemberrel zárul első felében a Sanyo adózott eredménye 32,648 milliárd jen volt, 104,3 százalékkal több az egy évvel korábbi 15,981 milliárdnál, 2,5 százalékkal kereken egybillió jenre növekedett bevételből.
A Panasonic adózott eredménye 55,461 milliárd jen volt az üzleti éve szeptemberrel zárult második negyedében, 16 százalékkal kevesebb az egy évvel korábbi 65,808 milliárdnál. A bevétele 4 százalékkal 2,2 billió jenre apadt. A Panasonic november végén csökkentette előrejelzését: a jövő márciussal záruló pénzügyi évében 30 milliárd jenes adózott eredményre számít az addig jelzett 310 milliárd helyett, bevétele várhatóan 8,5 billió jen lesz, az előzőleg várt 9,2 billió helyett.
Kapcsolódó cikkek
- Letölthetőek az új Panasonic DMC-GF1/GH1/G1 képességfokozó firmware-ek
- Képességfokozó firmwaretrió a Panasonictól
- Újdonságok a Panasonic-napon
- Felmérés: a Panasonic kompaktjai a legmegbízhatóbbak
- A világ első mikro négyharmados kamerája
- Ma debütál az első 3D TV
- Három új Full HD 3MOS kamera a Panasonictól
- Full HD 14 megapixeles Sanyo videokamera-fényképezők kettős zoommal
- DMC-FT2: vízálló, fagyálló kompakt HD videóval
- SDR kameratrió 78x-os optikai ultrazoommal
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
Globális adózási jövőkép: Paradigmaváltás az ENSZ kezdeményezésében?
A nemzetközi adózás szabályrendszerében jelentős változás közeleg: az ENSZ új adóügyi keretegyezményen dolgozik, amely az OECD jelenlegi reformjaitól eltérő módon kínálna megoldásokat, különös tekintettel a fejlődő országok érdekeire. A tervezett rendszer átfogó célja, hogy a multinacionális vállalatokat és vagyonos magánszemélyeket is érintő, méltányosabb és átláthatóbb globális adózási környezetet teremtsen. Vajon milyen hatással lesz mindez a digitális gazdaságra, és hogyan befolyásolja majd a már bevezetés alatt álló globális minimumadót?
Az LG ismét a TOP 100 márka között
Az LG Electronics (LG) jelentős előrelépést tett a globális piacon innovatív márkastratégiájával, ennek köszönheti, hogy ismét a legkiemelkedőbb globális márkák között szerepelhet.