A Számítástechnikai Innovációs Központ első éve

OTS - Cégvonal, 2009. január 6. 11:37

A Magyar Feltalálók Egyesülete, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, valamint a Microsoft Magyarország Kft. közösen egy Számítástechnikai Innovációs Központot alapított 2007. októberében annak érdekében, hogy elősegíthesse az innovációt és kutatás-fejlesztést különösen az információtechnológiai szektorban, valamint hozzájárulhasson az információs és tudásalapú társadalom magyarországi megteremtéséhez, különösen a korszerű ismeretek bemutatásával és legújabb megoldások propagálásával.

 E központ az Infoparkban létesült. Az első munkaév alatt az elért eredmények példaértékűek. A képzéseken részt vett összesen 2756 fő, a programon keresztül szerzett új állások száma 91 volt. Már néhány olyan műszaki alkotásról is számot lehet adni, melynek létrejöttében a számítástechnikai ismeret-átadásnak is szerepe volt.

 E sikerektől indíttatva az alapítók elhatározták, hogy a kezdeményezést kiterjesztik hazai és nemzetközi vonatkozásban is. Azt tervezik, hogy Magyarország további egyetemi városaiban is létesítenek kihelyezett tanfolyamokat. A budapesti székhelyű Feltalálók Egyesületei Nemzetközi Szövetsége (IFIA) pedig a Számítástechnikai Innovációs Központ keretén belül egy módszertani bázist hoz létre.

Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját

Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.

2024. november 23. 13:47

Robotokkal segíti a hatékonyabb oktatást a Yettel

Megkezdődött a felkészülési és jelentkezési időszak a 2024/2025-ös ProSuli robotikaversenyre. A mára országos jelentőségű, nemzetközi versenyrészvételt is kínáló eseménysorozatra új iskolák és robotikacsapatok jelentkezését is várják. Az újoncokat és kezdő csapatokat online oktatóanyaggal és konzultációs lehetőséggel segítik a szervezők, illetve nyílt pályázatot indítanak az iskoláknak ingyenesen megszerezhető LEGO robotkészletekre.

2024. november 23. 10:16

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Idén is keresi a digitális szakma női példaképeit az IVSZ és a WiTH

2024. november 22. 16:40

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36