Sikeres az új online IT hiányszakma-képzés
Pozitívak a tapasztalatok az informatikai hiányszakmák oktatására létrehozott IT Factory kapcsán, amelyet a NetAcademia Oktatóközpont indított el. A novemberben megkezdődött hálózatbiztonsági képzéshez 168 résztvevő csatlakozott, s közülük több mint százan az oktatóközpont által kidolgozott új online képzési formát választották. Az online képzési lehetőség rugalmasságának köszönhetően külföldről is követték hallgatók az IT Factory első tanfolyamát.
A NetAcademia azzal a céllal hozta létre az IT Factoryt, hogy gyors választ adjon a magasan képzett informatikusok hiányából fakadó munkaerő-piaci problémákra, ezért a hagyományos tantermi képzés mellett speciálisan kialakított online részvételi lehetőséget is kínál. A novemberben megkezdődött hálózatbiztonsági képzés eddigi tapasztalatai alapján a hallgatók nem félnek az új megoldásoktól: a 168 résztvevőből több mint százan választották az online képzési formát, így ők az interneten keresztül követik figyelemmel az élő tantermi előadásokat. A chatmestereken keresztül maguk is kérdezhetnek, a gyakorlás pedig mindkét képzési forma esetében virtuális gépeken történik.
„A képzésen elhangzó információk nagyon hasznosak és naprakészek, sőt mi több olyan aspektusokból közelítik meg a kérdéseket, melyeket nem mindennap hallhatunk – mondta az online tanfolyam egyik résztvevője, Jánoska Zsolt, aki egy IT cég ügyvezetőjeként már a NetAcademia visszatérő hallgatója. – Számomra újdonság volt az online képzés, de miután látom, hogyan működik, hihetetlen nagy lehetőséget látok ebben az oktatási formában. Elgondolkodtat és inspirál.”
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
Robotokkal segíti a hatékonyabb oktatást a Yettel
Megkezdődött a felkészülési és jelentkezési időszak a 2024/2025-ös ProSuli robotikaversenyre. A mára országos jelentőségű, nemzetközi versenyrészvételt is kínáló eseménysorozatra új iskolák és robotikacsapatok jelentkezését is várják. Az újoncokat és kezdő csapatokat online oktatóanyaggal és konzultációs lehetőséggel segítik a szervezők, illetve nyílt pályázatot indítanak az iskoláknak ingyenesen megszerezhető LEGO robotkészletekre.