Új fejlesztések a HP Adaptív Infrastruktúra portfóliójában
A HP új szoftveres megoldásokkal bővítette az Adaptív Infrastruktúra (AI) portfolióját: továbbfejlesztette a HP Insight Dynamics – VSE-t, az iparág első olyan szoftveres alkalmazását, amely mind a virtuális, mind a fizikai erőforrásokat együttesen tudja kezelni, az Insight Orchestration-t és az Insight Recovery-t. Ezek adják majd alapját a 2009-re tervezett fejlesztéseknek is.
A gazdasági válság idején nagyon fontos, hogy a vállalatok alacsonyabb költségekkel üzemeltetethessék IT-infrastruktúrájukat. A HP AI platformja állandó készenlétet biztosít és minimális, vagy egyáltalán semmilyen emberi beavatkozást nem igényel.
Az új Insight Orchestration rendszer drasztikusan csökkenti a tervezés, beállítás és rendszerindítás közt eltelt időt:
· Az adminisztrátorok ezentúl olyan sablonokat hozhatnak létre, amelyek meghatározzák a szervereken futó különböző alkalmazások futtatásához szükséges infrastruktúrát, valamint hozzárendelik az igényelt tárhelyet és hálózati erőforrásokat.
· Az Insight Orchestration-höz tartozik még egy internet alapú portál és integrált munkafolyamat-motor, amely gyorsabb és következetesebb végrehajtást tesz lehetővé az egész adatközpontban, kiküszöbölve ezzel az emberi hibalehetőséget.
· Az Insight Orchestration megoldás elérhető a HP ProLiant szervereken és hamarosan a HP Integrity szervereken is hozzáférhető lesz.
Az új Insight Recovery megoldás lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy könnyedén, mindössze egy gombnyomással újraindíthassanak távoli, valós vagy virtuális szervereken futó alkalmazásaikat:
· Az Insight Recovery rendszer csökkenti a szerverek üzemszünettel kapcsolatos kockázatainak költségét és költséghatékony adat-visszaállítási lehetőséget biztosítanak a HP pengeszervereken és a VMware szervereken futó virtuális alkalmazások számára.
· A gyors rendszer visszaállítás érdekében az Insight Recovery-t beágyazták a HP StorageWorks Enterprise Virtual Array alapú termékekbe, amelyeken Continuous Access adat-replikáció rendszer fut a HP ProLiant szerverrel.
HP Insight Dynamics – VSE nagyobb kapacitástervező rendszerrel:
· A szoftver automatikusan lekéri és analizálja a Dell, az IBM és más Windows alapú x86-os szerver kihasználtsági adatait, hogy könnyedén áttelepíthetővé váljanak a felhasználók rendszerei a HP BladeSystem-re és a HP ProLiant szerverekre. Az automatizált folyamat nem csak energiát, hanem időt és erőforrást is megtakarít a szerver számára.
Kapcsolódó cikkek
- A Twitter alapján megjósolható a termékek várható sikere
- Jön az iPad-verő HP Slate
- Beperelték a HP-t hibás notebookok miatt
- Új biztonsági megoldások a HP-tól: a nyomtatóktól a számítási felhőig
- Hatékonyság-növelő új HP PC-k, notebook-ok, monitorok, netbook
- Közös HP-Microsoft IT-megoldások
- ENVY 15: Sokoldalú, nagy teljesítményű HP noteszgépcsalád
- Symbol Ügyvitel 1.35
- Atom CPU alapú HP netbookok
- Közös HP-SAP szolgáltatásfejlesztés
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.