Software Blade architektúra a Check Pointtól
A Check Point Software Technologies Ltd. (CPS) bejelentette Software Blade szoftverarchitektúráját, amely lehetővé teszi a vállalatok számára, hogy egy több mint 20 blade-nyi könyvtárból tudják kiválasztani a szükséges biztonsági védelmet, illetve a biztonsági átjárókat dinamikusan tudják alakítani a különböző környezetekhez és internetes helyekhez.
Az új architektúra lehetővé teszi a szükséges software blade-ek kiválasztását és egyetlen, központilag menedzselt gateway-be való kombinálását. A szoftver blade-ek CPS biztonsági platformon történő aktiválásával a vállalatok minden egyes új veszély esetén több biztonsági rendszert tudnak konszolidálni. A CPS Blade architektúra megadja a vállalatoknak azt a rugalmasságot, amivel képesek a növekvő igényeik szerint bővíthető, egységes biztonsági infrastruktúrát kialakítani. Az új Software Blade architektúra révén a CPS ügyfelei képesek egyik rendszerből a másikba áthelyezni bizonyos funkcionalitásokat, konszolidálhatják vagy megoszthatják a funkcionalitásokat a rendszerek között, ugyanakkor küszöbértékek beállításával garantálni tudják minden egyes szoftver blade teljesítményét.
A CPS Blade architektúra legfontosabb jellemzői:
- rugalmasság: a megfelelő szintű biztonságot nyújtja a megfelelő szintű befektetéssel;
- menedzselhetőség: lehetővé teszi a biztonsági funkciók gyors telepítését, valamint a szoftver blade-ek központi menedzsmentjének köszönhetően javítja a teljesítményt;
- teljes körű biztonság: a biztonság megfelelő szintjét nyújtja a hálózat valamennyi pontján és szintjén;
- garantált teljesítmény: a teljesítmény blade-enkénti beállíthatóságának köszönhetően, garantált a teljesítmény;
- a korábbinál alacsonyabb TCO költség: a konszolidáció és a már meglévő infrastruktúra kihasználása révén kedvezőbb a fenntartási költség, a befektetések kihasználtsága.
Kapcsolódó cikkek
- Újabb pénzügyi rekord a Check Pointnál
- Biztonságfelügyeleti megoldás a Check Pointtól
- DLP: adatszivárgást gátló Check Pont megoldás
- Biztonságos mobil munkavégzés közös Check Point-SanDisk fejlesztés nyomán
- Check Point: veszélyben a jóhiszemű Facebook-felhasználók
- Crisis? What crisis?
- A Check Point szerint nő a nem megfelelően védett hálózati végpontok száma
- Végpont-biztonság Mac operációs rendszerek számára
- Szoftverkorszerűsítes helyett tv-re költenek a kkv-k
- Informatikai Kiválósági Díj kkv-k számára
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
Globális adózási jövőkép: Paradigmaváltás az ENSZ kezdeményezésében?
A nemzetközi adózás szabályrendszerében jelentős változás közeleg: az ENSZ új adóügyi keretegyezményen dolgozik, amely az OECD jelenlegi reformjaitól eltérő módon kínálna megoldásokat, különös tekintettel a fejlődő országok érdekeire. A tervezett rendszer átfogó célja, hogy a multinacionális vállalatokat és vagyonos magánszemélyeket is érintő, méltányosabb és átláthatóbb globális adózási környezetet teremtsen. Vajon milyen hatással lesz mindez a digitális gazdaságra, és hogyan befolyásolja majd a már bevezetés alatt álló globális minimumadót?
Az LG ismét a TOP 100 márka között
Az LG Electronics (LG) jelentős előrelépést tett a globális piacon innovatív márkastratégiájával, ennek köszönheti, hogy ismét a legkiemelkedőbb globális márkák között szerepelhet.