A Hitachi beismerte az LCD árkartell létrehozását
A gyanús piaci magatartás miatt az amerikai igazságügyi minisztérium indított eljárást, melynek során beigazolódott a gyanú, miszerint három jelentős gyártó megegyezett a panelek árazásáról az árszínvonal mesterségesen magasan tartása céljából. Ez az állapot 2001 és 2004 között állt fent, amikor még igazi újdonságnak számított a nagytételben gyártott LCD panel, így egyes PC gyártók, mint például a Dell a valós árnál magasabb összeget voltak kénytelenek fizetni a kulcsfontosságú beszállítóknak. A nagyok közül a Hitachi volt az utolsó konokul tagadó vállalat, a többi résztvevő cég, mint az LG Display, a Sharp, vagy a Chunghwa Picture Tubes Ltd. Már beismerte versenyellenes magatartását, és már tavaly kiegyezett az igazságüggyel. A Hitachi mostani kiegyezésével a minisztérium összesen nem kevesebb, mint 600 millió dollárra tett szert. Az ilyen árkartelleket pedig azóta elsöpörte a túlkínálat, hiszen az LCD kijelzők a legegyszerűbb gépek mindennapi kiegészítőivé váltak, és miközben ez a piac évi 70 milliárd dollárosra nőtt, a nyereségkulcs csökkenése és technológia hétköznapivá válásával miatt nem valószínű hasonló helyzet újbóli kialakulása.
Kapcsolódó cikkek
- Ismét perbe hívja a Nokia az Apple-t
- Korlátozzák a mobilszolgáltatást a tálibok
- Versenyügyi vizsgálat készül az Apple ellen
- Nyáron nyitja digitális könyvesboltját a Google
- Megölte testvérét a Playstation-ért
- Elássa a csatabárdot a Google és a német kormány
- Magyarország lekerült a szellemi termékek védelmének amerikai figyelőlistájáról
- GVH-bírságot kapott a FiberNet és a ViDaNet
- A fogyasztóvédelmi hatóság beperelte a www.ppo.hu üzemeltetőjét
- Fittyet hány a Google a magánélet sérthetetlenségére
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
Globális adózási jövőkép: Paradigmaváltás az ENSZ kezdeményezésében?
A nemzetközi adózás szabályrendszerében jelentős változás közeleg: az ENSZ új adóügyi keretegyezményen dolgozik, amely az OECD jelenlegi reformjaitól eltérő módon kínálna megoldásokat, különös tekintettel a fejlődő országok érdekeire. A tervezett rendszer átfogó célja, hogy a multinacionális vállalatokat és vagyonos magánszemélyeket is érintő, méltányosabb és átláthatóbb globális adózási környezetet teremtsen. Vajon milyen hatással lesz mindez a digitális gazdaságra, és hogyan befolyásolja majd a már bevezetés alatt álló globális minimumadót?
Az LG ismét a TOP 100 márka között
Az LG Electronics (LG) jelentős előrelépést tett a globális piacon innovatív márkastratégiájával, ennek köszönheti, hogy ismét a legkiemelkedőbb globális márkák között szerepelhet.